piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Ruch bez szans!
autor: BengoroPogoń Szczecin zdeklasowała Ruch Chorzów i wygrała 5:0 w meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Efthymios Koulouris ustrzelił hat-trick w ciągu 12. minut drugiej połowy! Ponadto w barwach Pogoni mecz kończyło aż czterech młodzieżowców.

Portowcy szybko objęli prowadzenie w meczu z Ruchem. Już w 2. minucie piłkę do własnej siatki skierował Mateusz Bartolewski. Po szybkiej kontrze Linus Wahlqvist zagrywał spod końcowej linii w pole karne. Pechowo interweniował obrońca Ruchu i Duma Pomorza wygrywała po golu samobójczym. Na 2:0 podwyższył Adrian Przyborek. Młodzieżowiec w końcu doczekał się premierowego trafienia w barwach Pogoni. Finezyjnie dotknął piłki po dograniu z rzutu rożnego i Michał Buchalik, który zastępował Dantego Stipicę, nie miał nic do powiedzenia w 35. minucie meczu. Dosłownie 120 sekund później mogło być 3:0. Efthymios Koulouris trochę się pospieszył i za szybko wybiegł do podania od Valentina Cojocaru. Przez to złamał linię spalonego i jego gol nie został uznany. Kilka minut później Grek znalazł się w podobnej sytuacji, jednak uderzył zbyt lekko i Buchalik złapał piłkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy groźnie pod bramką Pogoni zrobiło się po strzale Szymona Szymańskiego. Obrońca oddał silne uderzenie z narożnika pola karnego, ale Cojocaru odbił piłkę.
Do trzech razy sztuka Koulourisa. I tak jak w pierwszej połowie już w 2. minucie drugiej połowy Pogoń znów trafiłła do siatki. Grek wykorzystał dogranie Vahana Bichakhchyana i pod poprzeczkę posłał piłkę. Było to jego 10. trafienie w sezonie. Po kilku minutach było już 4:0 i znów Koulouris! Napastnik dobrze ustawił się w polu karnym. Dojrzał go Wahlqvist i posłał do niego piłkę. Koulouris ją przyjął na 11. metrze i po rykoszecie umieścił futbolówkę w siatce. W 59. minucie snajper wykorzystał dokładne podanie Leo Koutrisa i tym razem głową pokonał Buchalika. Portowcy nie zwalniali tempa. Dobrych okazji nie wykorzystali Fredrik Ulvestad i Patryk Paryzek. Do obu dogrywał Kamil Grosicki, który niedługo potem zszedł z boiska. Zastąpił go Olaf Korczakowski i kolejny raz w tym sezonie w barwach Pogoni do końca meczu występowało czterech młodzieżowców. Wcześniej na boisku zameldowali się Marcel Wędrychowski i Patryk Paryzek.