koszykówka / PLK -
PGE Spójnia lepsza od Tauron GTK
autor: Fot. T. Burakowski PGE Spójnia Stargard kontrolowała spotkanie z Tauron GTK Gliwice i wygrała 86:76 w ramach 24. kolejki ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania trochę lepiej układał się dla gości po trójkach Kadre Graya, ale szybkie odpowiedzi m. in. Karola Gruszeckiego zmieniały sytuację. Dodatkowo świetnie radził sobie Aleksandar Langović, a po późniejszej akcji Wesa Gordona różnica wynosiła osiem punktów. Martins Laksa odpowiadał trójkami, ale dzięki trafieniu Alexa Steina po 10 minutach było 27:19. W drugiej kwarcie debiutujący Chris Czerapowicz, a także Gray utrzymywali Tauron GTK w grze. Dwie szybkie kontry stargardzian sprawiały jednak, że przewaga wynosiła nawet 10 punktów. Skończyło się to na serii 14:0 i po rzutach wolnych Langovicia różnica wzrosła aż do 20 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 52:35.
W trzeciej kwarcie drużyna trenera Sebastiana Machowskiego miała już nawet 24 punkty przewagi po zagraniu Stephena Brona. Tauron GTK odpowiedziało na to małą serią 0:9, ale różnica ciągle była spora. Później przyjezdnym udało się zbliżyć nawet na 10 punktów po rzutach wolnych Martinsa Laksy. Po 30 minutach było więc tylko 68:58. W pewnym momencie kolejnej części meczu gliwiczanie zmniejszyli straty do zaledwie siedmiu punktów po akcji 2+1 Koby’ego McEwena. Aleksandar Langović i Alex Stein uspokoili jednak sytuację na korzyść stargardzian. Ostatecznie PGE Spójnia zwyciężyła dość pewnie - 86:76.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Aleksandar Langović z 21 punktami i 6 zbiórkami. Kadra Gray zdobył dla gości 17 punktów, 9 asyst i 5 zbiórek.

źródło: plk.pl