piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Pewne zwycięstwo kobiecej Pogoni!
autor: tkowTrzecie zwycięstwo w trzecim kolejnym meczu Orlen Ekstraligi zanotowały piłkarki kobiecej Pogoni Szczecin! Po dwóch trafieniach Jaylen Crim oraz Kornelii Okoniewskiej oraz dwóch bramkach samobójczych granatowo-bordowe pokonały Rekord Bielsko-Biała 4:1!

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla podopiecznych trenera Piotra Łęczyńskiego - już w 8. minucie Zofia Giętkowska przejęła futbolówkę na własnej połowie, pognała lewym skrzydłem i wypatrzyła wbiegającą w pole karne Jaylen Crim. Amerykanka nie zwykła marnować takich okazji i wyprowadziła Pogoń na prowadzenie. Na kolejną bramkę dla broniących tytułu mistrzyń kraju nie musieliśmy czekać długo, niecałe pół godziny później futbolówkę do własnej siatki wbiła Martyna Cygan, a spory w tym udział miała Crim.

W drugą część meczu przyjezdne piłkarki z Bielska-Białej weszły ze zdecydowanie większym animuszem i wiarą w zdobycie kontaktowej bramki. To się udało w 65. minucie, gdy wprowadzona chwilę wcześniej Katarzyna Jaszek pokonała Annę Palińską. Kolejne minuty były jednak pokazem dominacji gospodyń, które nie dały wyrwać sobie trzech punktów. W 76. minucie Emilia Zdunek dośrodkowała futbolówkę z rzutu wolnego, piłkę odbiła Luana Zajmi, a w polu karnym świetnie zachowała się Kornelia Okoniewska, która pokonała golkiperkę Rekordu zdobywając swojego drugiego gola w tym sezonie. W 84. minucie solową akcję przeprowadziła Alicja Dyguś, dośrodkowała w pole karne, a tam niefortunną interwencją popisała się Małgorzata Lichwa i kibice zgromadzeni na trybunie boiska B3 obejrzeli drugiego w tym meczu gola samobójczego.