Kotwica zagra w barażach
autor: UltrasgryfinoKotwica Kołobrzeg pokonała na własnym boisku Cartusię Kartuzy 5:1. Tym samym na dwie kolejki przed końcem sezonu biało-niebiescy wywalczyli mistrzostwo III ligi i uzyskali prawo do gry w barażach o awans do II ligi. Kołobrzeżanie przystąpili do meczu z Cartusią Kartuzy ze świadomością, że wystarczy remis, aby móc cieszyć się z wygrania ligi. Jednak zgromadzeni na stadionie miejskim kibice od początku meczu nie mieli wątpliwości, że Kotwica grać będzie o komplet punktów. Pierwsze minuty spotkania pokazały, że piłkarze z Kartuz też chcą walczyć o zwycięstwo. Przez większą część pierwszej połowy obie drużyny grały spokojnie szanując piłkę, ale co raz groźnie atakując.
W 37 minucie spotkania zawodnik Cartusi zatrzymał piłkę ręką w polu karnym i sędzia spotkania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Jakub Poznański. Rywale Kotwicy ruszyli natychmiast do odrabiania strat, ale do przerwy wynik już się nie zmienił.

Po przerwie obie drużyny groźnie zaatakowały, ale wkrótce gra się uspokoiła. W 62 minucie spotkania po zespołowej akcji Tomasz Rydzak podwyższył prowadzenie kołobrzeżan na 2:0. Nie minęły 3 minuty i po błyskawicznej akcji Tomasz Rydzak z pierwszej piłki podał do Krzysztofa Biegańskiego a ten pięknym strzałem z powietrza zdobył kolejnego gola na 3:0.

Trzecia bramka nie zniechęciła gości, którzy zaatakowali z jeszcze większą determinacją, tym razem już nie o wygraną a raczej o honor. Trzeba przyznać, że dogodnych sytuacji piłkarze z Kartuz mieli kilka, ale zawsze na przeszkodzie stawali defensorzy Kotwicy lub dobrze spisujący się w bramce Cezary Szybka. Upór gości został nagrodzony w 77 minucie meczu, kiedy to Paweł Rzepnikowski zdobył honorowego gola dla Cartusi. Warto zauważyć, że była to pierwsza bramka, którą kołobrzeżanie stracili na własnym boisku w rundzie wiosennej.

Biało-niebiescy, mimo że mieli już pewne zwycięstwo nie rezygnowali z podwyższenia rezultatu. W 89 spotkania Patryk Skórecki strzelił czwartą bramkę dla Kotwicy, a wszystkiego dopełnił w doliczonym czasie gry Krzysztof Biegański ustalając wynik spotkania na 5:1.

Po tym meczu w klasyfikacji najlepszych strzelców sezonu na pierwszym miejscu jest Krzysztof Biegański z 15 trafieniami, na drugiej pozycji z 12 bramkami znajduje się Tomasz Rydzak oraz Paweł Kwietniewski z Kaszubi Kościerzyna.

Następny mecz Kotwica Kołobrzeg rozegra 1 czerwca na wyjeździe z Lechią II Gdańsk.

relacjďż˝ dodaďż˝: Rolnik2012