Koniec serii zwycięstw AZS-u
autor: Robert MachowiczTrzy zwycięstwa z rzędu to najlepsza w tym sezonie Polskiej Ligi Koszykarzy seria AZS-u Koszalin. Niestety dzisiaj (14.12) Akademikom nie udało się poprawić tego osiągnięcia, ulegli oni bowiem na wyjeździe Rosie Radom 71:75.

Zgodnie z przypuszczeniami od samego początku meczu obie drużyny były bardzo zmotywowane i żądne zwycięstwa. Pierwsze dwie kwarty to nieprzerwana wymiana ciosów, w czasie których żadna ze stron nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Gdy tylko jedna z drużyn uzyskiwała minimalną przewagę, od razu zespół przeciwników robił wszystko by ją zniwelować. Do przerwy AZS zdołał uzyskać jedynie dwa punkty więcej niż podopieczni Wojciecha Kamińskiego i po dwudziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 39:37 dla Akademików.
Po przerwie lepiej weszli w grę gospodarze, którzy w dość prosty sposób zaczęli zdobywać kolejne punkty. W niemal siedem minut trzeciej kwarty podopieczni Gaspera Okorna mieli problemy z dobrą defensywą przeciwko radomianom, przez co przewaga Rosy urosła nawet do dziewięciu punktów 56:47. Na szczęście ostatnie chwile tej części meczu należały do AZS i po serii 8:0 Akademicy powrócili do gry przegrywając przed ostatnią kwartą jedynie jednym oczkiem 56:55.

Czwarta część rywalizacji podobnie jak trzecia rozpoczęła się dobrze dla Rosy. W tym momencie świetnie prezentował się Jakub Dłoniak, który szybko zdobył 8 oczek dla swojego zespołu. Akademicy odpowiadali celnymi rzutami Harrisa i Dunna jednak to gospodarze nadawali rytm grze. Na pięć minut przed końcem spotkania Rosa prowadziła dziesięcioma punktami 72:62, głównie przez łatwe punkty po stratach AZS. Ostatnie minuty meczu były pościgiem koszalińskiej drużyny, której udało się doprowadzić do różnicy jedynie dwóch oczek. Niestety do pełni szczęścia i odrobienia wszystkich strat zabrakło czasu. Ostatecznie Rosa Radom pokonała po bardzo wyrównanym pojedynku AZS Koszalin 75:71. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Akademików był Sek Henry zdobywca 21 oczek, po stronie gospodarzy 17 punktów zdobył Jakub Dłoniak.

Rosa Radom - AZS Koszalin 75:71 (20:21, 17:18, 19:16, 19:16)

Rosa: Dłoniak 17 (3x3), Johnson 13, Łączyński 11 (7 as.), Adams 10 (10 zb.), Majewski 8, Lucious 7, Archibeque 4, Radke 3, Witka 2, Jeszke 0

AZS Koszalin: Henry 21 (5 as., 3x3), Dunn 13, Labovic 8, Brandwein 7, Harris 7, Białek 4, Sykes 3, Dąbrowski 3, Mielczarek 3
�r�d�o: azs.koszalin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek