Pogoń Wilczyc nie zakończyła się sukcesem
autor: http://sundial.csun.eduPierwszy w historii mecz King Wilków Morskich Szczecin w Stargardzie Szczecińskim zakończył się pierwszą dogrywką w rozgrywkach ligowych. Niestety, zwycięsko z niej wyszedł trzeci zespół poprzedniego sezonu - Artego Bydgoszcz

Ale po kolei. Pierwszą kwartę podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza wygrały czteroma oczkami, a trzynaście z dwudziestu jeden punktów całej drużyny zdobyły Amerykanki: Rezina Tecklemariam i Jasmine Erving (na zdj.). Z kolei wśród bydgoszczanek najskuteczniejszą na parkiecie była ich rodaczka - Cathrine Kraayeveld.
W drugiej odsłonie beniaminek ze Szczecina od 11 do aż 16 minuty nie trafił ani razu do kosza, natomiast Artego przez ten czas rzuciło 15 punktów, dzięki czemu to zawodniczki Tomasz Herkta prowadziły do przerwy 40:32.

Jednak druga połowa należała do naszych koszykarek. Jeszcze w trzeciej ćwiartce Wilczyce byle lepsze od ubiegłorocznych brązowych medalistek mistrzostw Polski tylko o jeden punkt, ale już czwartą część szczecinianki zwyciężyły 19:12. Do remisu doprowadziła, po podaniu Naketii Swanier, Tecklemariam.

W dogrywce amerykańska rozgrywająca nie była już tak skuteczna, jak przez 40 minut regulaminowego czasu gry. Odwrotnie jedynka Artego - Leah Metcalf. To ona w najważniejszych momentach wykorzystywała rzuty wolne i zapewniła dwa punkty swojemu klubowi.

Pomimo tej porażki King Wilczyce Morskie Szczecin zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Doceniła to stargardzka publiczność, która podziękowała naszym paniom, za ambitną postawę na boisku, gromkimi brawami.

Kolejny pojedynek nasze panie ponownie zagrają na wyjeździe. Ponownie - z powodu zalanego parkietu w hali Szczecińskiego Domu Sportu.

King Wilki Morskie - Artego Bydgoszcz 74:76 (21:19,11:21, 16:15, 19:12, d. 7:9)