Pogrom w Bydgoszczy
autor: http://www.cekk.huBardzo wysoką porażką zakończył się mecz King Wilków Morskich z Artego Bydgoszcz. W spotkaniu o czwarte miejsce w tabeli szczecinianki nie miały żadnych szans z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu.
- Mecz nie ułożył się po naszej myśli - mówiła Natalia Mrozińska, środkowa Wilczyc (na zdj.). - Nie udało się zrealizować założeń, które nakreślił nam trener przed spotkaniem.
Przyjezdne nie poradziły sobie z obroną strefową Artego. W całym pojedynku podopieczne Krzysztofa Koziorowicza trafiły tylko pięć z dziewiętnastu rzutów za trzy punkty, z czego trzy w wygranej przez beniaminka ze Szczecina pierwszej kwarcie. Nie lepiej było z półdystansu.
- Nie wiem, czy dziewczyny przestraszyły się, ale dotychczas ze strefą nie mieliśmy większych problemów - powiedział szkoleniowiec Wilków Morskich.
Pojedynek lepiej rozpoczęły szczecinianki. Głównie dzięki niezwykle szybkiej i wiele widzącej na boisku amerykańskiej rozgrywającej Naketii Swanier. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Wilczyc 27:15. W przerwie między kwartami opiekun Artego Tomasz Herkt skutecznie zmobilizował swoje zawodniczki. Twarda i agresywna defensywa, oraz lepiej konstruowane akcje w ataku, szybko przyniosły odpowiedni skutek. Koszykarki z Bydgoszczy schodziły do szatni prowadząc 46:38.

Druga połowa meczu, choć toczyła się w nieco wolniejszym tempie, była podobna do drugiej kwarty. Bydgoszczanki zwiększały swoją przewagę. Artego wygrało trzecią część 20:10 i prowadziło w meczu już 66:48. Ostatnia kwarta spotkania rozpoczęła się od celnych rzutów Justyny Maruszczak i Klaudii Sosnowskiej, po czym przewaga Artego stopniała do czternastu punktów (66:52). Bydgoszczanki jednak szybko odzyskały swój rytm gry. King Wilki Morskie próbowały jeszcze zbliżyć się do gospodyń, ale mimo to miejscowe z minuty na minutę zwiększały przewagę. Ostatecznie Artego pokonało Wilki 92:59.

Artego Bydgoszcz - King Wilki Morskie Szczecin 92:59 (15:27, 31:11, 20:10, 26:11)

Artego: Metcalf 28, Mieloszyńska-Zwolak 22, Mowlik 14, Koc 10, Kraayeveld 9, Maj 3, Jeziorna 2, Pietrzak 2, Lawson 2, Hertmanowska 0, Wilk 0 oraz Faleńczyk.

King Wilki Morskie: Radwan 11, Mrozińska 9, Swanier 9, Erving 6, Kaczmarczyk 6, Stasiuk 6, Teclemariam 4, Maruszczak 3, Sosnowska 3, Cebulska 2, Adamowicz 0, Kotnis 0.
ďż˝rďż˝dďż˝o: basketligakobiet.pl/basket25.pl/własne

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel

Polska Liga Koszykówki Kobiet (2013/2014)