Koniec zwycięskiej passy
autor: KudlatyDo ostatnich sekund ważyły się losy pojedynku pomiędzy King Wilkami Morskimi Szczecin a MKS-em Dąbrowa Górnicza. Niestety, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę dąbrowian.

Ci, pomimo nieobecności rzucającego Mateusza Dziemby i środkowego Piotra Zielińskiego, MKS od samego początku przejęli inicjatywę. Prowadzili 14:7 i 19:11, ale końcówka pierwszej kwarty należała do szczecinian. Bardzo dobrze wprowadził się na boisko Maciej Majcherek, a jego siedem punktów pozwoliło podopiecznym Marka Żukowskiego wyjść nawet na jednopunktowe prowadzenie. Z tej przewagi Wilki Morskie długo się nie cieszyły. Tak jak w pierwszych dziesięciu minutach nie mogli powstrzymać silnego skrzydłowego Michała Wołoszyna, tak w drugiej odsłonie nie znaleźli recepty na Pawła Zmarzlaka. Podkoszowy zespołu gości zdobył w tej kwarcie 10 punktów - Wołoszyn w poprzedniej rzucił 11 oczek - i jego drużyna schodziła do szatni przy stanie 42:37 dla MKS-u.
Trzecią ćwiartkę lepiej rozpoczęły Wilki. Poprawiły grę w obronie i przez pierwsze siedem minut straciły tylko siedem punktów. Sami trafili czternaście oczek, dzięki czemu przed ostatnią kwartą sprawa wyniku była wciąż otwarta. Na cztery minuty przed końcem szczecinianie wygrywali 64:63, po celnej trójce Piotra Pluty. Wówczas to cztery punkty zdobył Grzegorz Małecki, dwa rzucił Przemysław Szymański i na siedemnaście sekund przed końcową syreną na tablicy świetlnej widniał rezultat 64:68 dla przyjezdnych. Jedenaście sekund później zapunktował Paweł Mróz, a Małecki nie wykorzystał rzutów wolnych. Piłkę w rękach miał Marcin Flieger, ale jego ostatnia akcja zakończyła się niepowodzeniem i to w szeregach MKS-u zapanowała radość.

Przegrana z dąbrowianami spowodowała, że King Wilki Morskie spadły na szóste miejsce w tabeli. MKS jest czwarty. Tym samym zakończyła się zwycięska passa czterech spotkań z rzędu beniaminka ze Szczecina.

King Wilki Morskie Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 66:68 (23:22, 14:20, 19:12, 10:14)

King Wilki Morskie: Pluta 16, Bojko 14, Majcherek 10, Mróz 7, Trela 7, Kowalczuk 6, Nowacki 4, Flieger 2, Adamkiewicz 0, Kuśmieruk 0 oraz Koziorowicz.

MKS: Wołoszyn 22, Małecki 12, Zmarlak 12, Szymański 10, Maj 5, Piechowicz 4, Wieczorek 3 oraz Piszczek, Majchrowski, Wróbel.

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel