Fagus ogrywa Grot. Kołbaczanie liderem
autor: adaskoW miniony weekend podopieczni trenera Marka Blumki mieli do wykonania bardzo trudne zadanie. Wygrać na boisku rywala, który w ligowej tabeli jest bezpośrednio 'obok'. Pojedynki Fagusa z Grotem zawsze budziły zainteresowanie, nie inaczej było tym razem. Od początku spotkania swoją inicjatywę narzucili gracze z Kołbacza. Potwierdzeniem tych słów było prowadzenie do przerwy 0:2. W drugiej połowie do głosu doszli zawodnicy Grota, co przyczyniło się do strzelenia dwóch bramek, po części po własnych błędach Fagusa.
Jednak punktem kulminacyjnym tego spotkania była 88 minuta, gdy po ewidentnym zagraniu piłki ręką zawodnika z Gardna sędzia podyktował rzut karny. Pewnym, mocnym strzałem bramkarza gospodarzy pokonał Michał Bąbel i Fagus wywiózł z ciężkiego terenu zasłużone, ale ciężko wywalczone 3 punkty. Za tydzień kołbaczanie zmierzą się z V-ce liderem tabeli - Euroinsbudem Goleniów, który niespodziewanie uległ Vielgovii Szczecin (1:0).

0:1 - 32' - Kamil Najda (karny0:2 - 40' - Michał Bąbel
1:2 - 71' - Grzegorz Kruk (as. Radosław Młynarczak)
2:2 - 79' - Michał Borsuk (as. Patryk Kawka)
2:3 - 86' - Michał Bąbel (karny)
Grot: 1. Łukasz Chojniak - 19. Wojciech Żygadło (71' 15. Jarosław Śmietanka), 14. Jacek Wawrzyńczyk, 16. Michał Stochmal, 10. Michał Borsuk (85' 3. Oskar Kozłowski) - 7. Paweł Janiak (c), 13. Radosław Młynarczak - 8. Bartłomiej Chojniak (71' 18. Kamil Kapturowski), 6. Andrzej Kamiński, 17. Grzegorz Kruk - 9. Patryk Kawka.
Pozostali w rezerwie: 20. Szymon Chruściński, 5. Piotr Gwiazda.

Fagus: 1. Artur Szkudlarek – 15. Krzysztof Michalski, 20. Artur Michalski, 18. Krystian Kiedrzyń, 13. Grzegorz Krzemień (c) - 7. Tomasz Truszkowski, 5. Michał Bąbel – 16. Robert Iwanow (66’ 11. Bartosz Foszmanowicz), 8. Kamil Najda (90+3’ 17. Kamil Czajkowski), 2. Piotr Sipko (90+2’ 23. Łukasz Kwiatkowski) – 10. Bartosz Karpiński (71’ 9. Mariusz Czajkowski).

żółte kartki: Stochmal '33, Kruk '63, Janiak '66 (Grot) / Karpiński '62, Najda '65 (Fagus). sędzia: Dawid Błaszczak (główny) oraz Daniel Statkiewicz i Jakub Szatan (asystenci)

Dane pomogli uzupełnić: PeJo, lukaszgardno, Anatol, kotek12 - dziękujemy