Daleki wyjazd Kaszubii po trzy punkty !
Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Kaszubii Kościerzyna, którzy na wyjeździe pokonali Chemika Police 2:0 (1:0). Był to niejako rewanż za ostanie spotkanie III ligi w sezonie 2011/2012, po którym kościerzynianie spadli do IV ligi, ulegając wtedy Chemikowi 0:2.
Dwa sezony temu bordowo-białym do utrzymania zabrakło trzech punktów. W ostatnim pojedynku ulegli na wyjeździe Chemikowi 0:2 i spadli do IV ligi, więc teraz niejako, mający tamte wydarzenia w pamięci zawodnicy, chcieli zapewne coś udowodnić Chemikowi.

Od początku mecz był wyrównany i obie strony ostrożnie podchodziły do rywala. W 20. minucie dobrą okazję strzelecką miał Adrian Wysiecki, lecz nie powiodła mu się próba przerzucenia piłki nad bramkarzem. Osiem minut później goście objęli prowadzenie. Po minięciu golkipera, do pustej bramki piłkę skierował Dawid Klawikowski. Jeszcze w pierwszej połowie podopieczni Dawida Banaczka dwukrotnie mogli pokusić się o podwyższenie prowadzenia, jednak próby strzeleckie Piotra Łapigrowskiego i Piotra Kwietniewskiego nie zakończyły się sukcesem.

Po zmianie stron mocniej przycisnął Chemik, ale nie znalazł sposobu na pokonanie Mateusza Macholi w bramce Kaszubii. Powietrze z gospodarzy uszło w 82. minucie, kiedy to gola na 2:0 dla kościerzynian po stałym fragmencie gry zdobył Bartosz Prokopów.

Bardzo dobrze w tym spotkaniu spisywała się kościerska obrona. Ta formacja z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej. Przychodzi zrozumienie, zgranie i efekty są widoczne w najbardziej trudnych momentach.

Po 4. kolejkach kościerzynianie są wiceliderem, ustępując jedynie ekipie z Drawska Pomorskiego gorszym bilansem bramkowym. W 5. kolejce zespół Dawida Banaczka u siebie podejmie Gwardię Koszalin, która pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła wczoraj (24.08), pokonując na własnym boisku Kotwicę Kołobrzeg 2:0. Początek spotkania Kaszubia - Gwardia w sobotę (31.08) o godzinie 14:00 na stadionie miejskim w Kościerzynie.

Kaszubia Kościerzyna:
Machola - Bieliński, Prokopów, Łapigrowski, Kosznik, Przybyszewski (64’ Prusaczyk), Klawikowski, Wysiecki (90’ Domaszk), Drzymała, Prinz (77’ Troka), Kwietniewski

relacjďż˝ dodaďż˝: DumaKaszub

III liga Bałtycka (2013/2014)
Chemik Police Kaszubia Kościerzyna
0 2
24-08-2013 11:00
widzów: 250
Chemik Police :Rusek - Wojtalak, Hajdukiewicz, Karpiński, Jakubiak, Majak, Bieniek, Krawiec, Andrzejewski (70' Maśniak), Chodorowski (60' Gołębiowski), Filipowicz

Machola - Bieliński, Prokopów, Łapigrowski, Kosznik, Klawikowski, Przybyszewski (63' Prusaczyk), Drzymała, Prinz (75' Troka), A. Wysiecki (90' Domaszk), Kwietniewski

Żółte Kartki:
Chemik Police: Wojtalak, Krawiec, Bieniek

Kaszubia Kościerzyna: Przybyszewski, Bieliński, Klawikowski
sędzia: Łukasz Kolter - Krzysztof Gałek, Łukasz Dawidowicz (Pomorski ZPN) - obser. Antoni Dancewicz (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: C80, kibic480, DumaKaszub, golabek152 - dziękujemy