Kaszubia liderem trzecioligowych rozgrywek
Piłkarze Kaszubii Kościerzyna od­nieśli drugie zwycięstwo w trzecio­ligowych rozgrywkach. Zawodnicy Dawida Banaczka pokonali w środę na wyjeździe 3:1 Bałtyk Gdynia. Dzię­ki zwycięstwu Kaszubia znajdu­je się na pozycji lidera ligi.
Biało-bordowi rozpoczęli spotkanie w Gdyni od mocnego uderzenia. Kościerzynianie raz po raz zagrażali bramce gospodarzy, ale zasłużone prowadzenie objęli dopiero w 22 minucie po golu Błażeja Troki. Cztery minuty później Bałtyk doprowadził do wyrównania, po bramce Karola Wasielewskiego. W 34 minucie Kaszubia zdobyła kolejnego gola, autorstwa Michała Drzymały. Pomocnik kościerskiego zespołu znów udowodnił, że potrafi zdobywać ważne bramki w meczach przeciwko byłym drużynom. Tuż przed przerwą miejscowi mogli wyrównać, ale uderzenie zawodnika z Gdyni, trafiło w poprzeczkę.
Druga połowa rozpoczęła się pomyślnie dla zawodników z Kościerzyny. W 51 minucie arbiter podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Piotr Kwietniewski. Do końca meczu lekką przewagę mieli zawodnicy Bałtyku, ale nie potrafili wykorzystać stworzonych okazji bramkowych.

Kaszubia odniosła drugie ligowe zwycięstwo i znajduje się na pozycji lidera ligi. Już w niedzielę o godzinie 14.00 piłkarzy Dawida Banaczka czeka następny test. Tym razem „Duma Kaszub” podejmie w Kościerzynie rezerwy Pogoni Szczecin. Rywal może okazać się arcytrudnym przeciwnikiem, jeżeli do stolicy powiatu kościerskiego przyjedzie drużyna wzmocniona zawodnikami występującymi na co dzień w ekstraklasie.

Warto dodać, że wstęp na spotkanie będzie bezpłatny.
�r�d�o: koscierzyna.info

relacjďż˝ dodaďż˝: DumaKaszub