Zwycięstwo w drugim sparingu
W rozegranym wczoraj (20 lipca) drugim sparingu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2013/2014 Leśnik/Rossa Manowo przed własną publicznością pokonał 3:2 (2:1) Arkadię Malechowo (Wojewódzka Okręgówka, gr. Koszalin). Pierwszą okazję do zdobycia bramki w tym meczu mieli zawodnicy Arkadii. W trzeciej minucie po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu piłka trafiła do byłego zawodnika Leśnika/Rossy, Koziarskiego, ten oddał strzał z ok dwudziestu metrów, ale piłka ominęła bramkę. Manowianie swój pierwszy strzał w światło bramki oddali w szóstej minucie. Po akcją prawą stroną boiska i zagraniu piłka trafiła do zawodnika testowanego, ten znajdował się sam w narożniku pola karnego, oddał strzał, ale na tyle za lekki, że bramkarz gości bez problemu go obronił.
W jedenastej minucie bardzo dobrą okazję do zdobycia gola mieli zawodnicy z Malechowa. Po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu przed szesnasty metr, gdzie znajdowało się trzech niekrytych zawodników piłka trafiła wprost pod nogi jednego z nich, ten pociągnął jeszcze kilka metrów i w momencie kiedy zdecydował się na strzał dogonił go jeden z obrońców Leśnika/Rossy i w ostatniej chwili przyblokował strzał, ale piłka i tak otarła się o poprzeczkę. Pierwsza bramka w tym spotkaniu wpadła w czternastej minucie. Po rzucie rożnym dla manowian piłkę głową do swojej bramki skierował zawodnik Arkadii. Już cztery minuty później goście doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu jeden z zawodników Arkadii lekko trącił piłkę głową i zdobył bramkę wyrównującą. W dwudziestej pierwszej minucie kolejną dobrą okazję do zdobycia bramki mieli manowianie. Krystian Mural ze środka boiska zagrał za obrońców, do piłki najszybciej wyszedł zawodnik testowany i znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, próbował go przelobować, ale piłka poleciała wysoko nad bramką. Pierwsze dwadzieścia minut to była wyrównana gra. Zarówno jedna jak i druga drużyna przepowadziła po kilka łądnych akcji, które kończyły się na obronie lub po prostu strzały były niecelne. Po tych dwudziestu minutach gra się uspokoiła i nieco zwolniła. Leśnik/Rossa przebywał więcej przy piłce i minimalnie miał przewagę. W ostatnich minutach pierwszej połowy Arkadia mogła wyjść na prowadzenie. Po podaniu piłki za obrońców jeden z zawodników Arkadii wyszedł sam na sam z bramkarzem manowian, ale na szczęśćie zanim zdecydował się na strzał dogonił go Łukasz Kłączyński i odebrał piłkę. W czterdziestej pierwszej minucie ładną akcję przeprowadzili manowianie. Zawodnik testowany otrzymał piłkę na ok 25 metrze, minął obrońcę, po chwili bramkarza i oddał celny strzał du pustej bramki.

W przerwie spotkania trener manowian, Tomasz Chrupałła wprowadził na boisko aż dziesięciu nowych zawodników. Na murawie pozostał tylko testowany bramkarz. A od pięćdziesiątej dziewiątej minuty Leśnik/Rossa grał w dziesiątkę. W tej minucie zawodnik Arkadii wyszedł na czystą pozycję, bramkarz gospodarzy zdecydował się wyjść poza pole karne i tak niefortunnie interweniował, że sfaulował napastnika gości za co ujrzał czerwoną kartkę. W związku z tym, że to był testowany bramkarz trenerzy umówili się, że pozostanie on na boisku, ale w zamian musi zejść zawodnik z pola. Trzecią bramkę manowianie zdbyli w siedemdziesiątej drugiej minucie. Najpierw Husejko zagrał do Rakowskiego, ten pociągnął ok dwudziestu metrów, po czym dośrodkował. Najwyżej do piłki wyskoczył Gąsiorek i strzałem główką zdobył bramkę. Wynik spotkania ustalili zawodnicy Arkadii już w doliczonym czasie gry. Po akcji prawą stroną piłka trafiła do byłego zawodnika Leśnika/Rossy, Koziarskiego, ten pociągnął kilka metrów, zagrał w pole karne, a tam napastnik oddał strzał i zdobył bramkę.
Leśnik/Rossa pomimo gry w dziesiątkę przez ostatnie pół godziny i tak miał minimalną przewagę. W tej części spotkania piłkarze Arkadii praktycznie nie zagrozili poważniej bramce manowian. A Ci z kolei co jakiśczas przeprowadzali ładne akcje, ale brakowało w nich wykończenia.

Leśnik/Rossa - Arkadia Malechowo 3:2 (2:1)

Skład Leśnika/Rossy:

I połowa: Czaja, Ślusarz, Kłączyński, Marczak A., Mural oraz sześciu zawodnikó testowanych.

II połowa: Krzywonos, Rakowski, Marczak P., Gąsiorek, Wieczorek, Husejko, Romańczyk oraz czterech zawodników testowanych.

relacjďż˝ dodaďż˝: piotrm