Kolejna wygrana Hanzy
W niedzielę 28 lipca o godzinie 16.30 w Łożnicy doszło do test-meczu pomiędzy Orłem Łożnica, a Hanzą Goleniów. Drużyny te, mierzyły się ze sobą dwukrotnie i to gospodarze tego pojedynku wychodzili zawsze zwycięsko. Tym razem jednak było inaczej.
Od początku gry Hanza narzuciła drużynie Orła swój styl gry, zamykając ich na swojej połowie. Kolejne akcje goleniowian był coraz bardziej skuteczne. W końcu w 34 minucie po indywidualnej akcji powracającego po kontuzji Mariusza Zdziarskiego Hanza objęła prowadzenie. Goście mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, jednak ta sztuka w pierwszej części gry niestety im się nie udała.
Łożniczanie natomiast w pierwszych 45 minutach oddali zaledwie jeden celny strzał w bramkę strzeżoną przez naszego golkipera. W pierwszej połowie zagraliśmy dokładnie tak, jakie było założenie przed meczem. Bez zbędnych strat, z dokładnymi podaniami i wielokrotną wymianą piłki w środkowej strefie.

Po przerwie do gry weszli zawodnicy rezerwowi, którzy również poziomem nie odstawali od swoich poprzedników, jednak gra z uwagi na wysoką temperaturę nie była już tak dobra w naszym wykonaniu. Gospodarze w sumie przeprowadzili kilka akcji, jednak na posterunku zawsze stał M. Bąbała. 10 minut przed końcem z obrońcą 'na plecach' Łukasz Dyc strzela na 0-2, natomiast kilka minut później jest już 0-3, również za sprawą tego napastnika. Tym razem po kontrze w sytuacji sam na sam Dyc nie dał szans bramkarzowi z Łożnicy.

Seniorzy więc udanie zemścili się gospodarzom za porażkę juniorów w meczu poprzedzającym to spotkanie. Mecz ogólnie był ciekawym widowiskiem, a dla naszej drużyny kolejnym krokiem w przygotowaniach do zbliżającego się sezonu. Porównując do spotkania sprzed tygodnia, gołym okiem widać progres w grze Hanzy, jednak moment kulminacyjny ma nadejść wraz z rozpoczęciem Klasy A.

Kolejne spotkanie Hanza Goleniów rozegra w niedzielę 4 sierpnia w Żarnowie z tamtejszym Pionierem.

Hanza Goleniów:
Marcin Bąbała - Kamil Borczyk, Kamil Makosz, Cezary Stefaniak, Marcin Lebioda, Paweł Kozak, Mariusz Zdziarski, Paweł Wanagiel, Mateusz Podyma, Michał Lebioda, Łukasz Dyc oraz Maciej Dybiński, Zawodnik testowany, Marcin Rosiak, Krzysztof Dzioba, Piotr Maciąg, Zawodnik testowany

0:1 '34 Mariusz Zdziarski
0:2 '79 Łukasz Dyc
0:3 '82 Łukasz Dyc