Pewne zwycięstwo Chrobrego
W swoim drugim sparingu przed rozpoczynającym się nowym sezonem A-klasy zespół Chrobrego odniósł drugie zwycięstwo. Piłkarze z Boleszkowic ponownie ograli ekipę Olimpii Smolnicy, tym razem deklasując rywala 7:1.

Dominacja gospodarzy od początku nie podlegała żadnej dyskusji, choć skład był dość eksperymentalny. Warto dodać, że w porównaniu do składu z poprzedniego sezonu to dziś na boisku w Boleszkowicach w podstawowej jedenastce znalazło się jedynie 5 graczy, którzy reprezentowali klub w sezonie 2012/2013. Pozostała część to juniorzy lub zawodnicy testowani.
W grze Chrobrego imponowało przede wszystkim spokojne rozgrywanie piłki od tyłu. Wszystkie podania były przemyślane i dokładne. Nie zdarzały się głupie wykopy i straty piłki. Chrobry rozgrywaniem usypiał rywala, by w odpowiednim momencie przyśpieszyć i zagrozić bramce gości. Olimpia próbowała atakować, jednak tak na prawdę w pierwszej części nie stworzyła sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. Gospodarze w tej części trafili 4 razy i właśnie prowadząc 4:0 zakończyli pierwszą część meczu.

W drugiej połowie nastąpiło kilka zmian w ekipie z Boleszkowic i gra była trochę mniej efektywna niż w pierwszych 45 minutach. To jednak nie przeszkodziło gospodarzom w zdobyciu kolejnych goli. Chrobry trafił do siatki gości ze Smolnicy jeszcze 3 razy, tracąc w meczu zaledwie jednego gola. Wynik mógłby być jednak zdecydowanie wyższy, gdyby napastnicy Chrobrego wykazali się lepszą skutecznością.

To już druga wygrana sparingowa piłkarzy z Boleszkowic. W pierwszym meczu, także ograli Olimpię, jednak było to spotkanie wyjazdowe i mecz zakończył się rezultatem 4:3.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne

relacjďż˝ dodaďż˝: ArangoJose