Pierwsza porażka Kuguarów
autor: /mePierwszą porażkę, w trzecim meczu w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego II (trzeci poziom rozgrywek) zanotowała drużyna Cougars Szczecin. Szczecinianie przegrali w Sopocie z tamtejszym zespołem Sabercats 28:46, choć przed ostatnią kwartą prowadzili 28:26. - To był bardzo ciekawy mecz. Szkoda, że w czwartej kwarcie Sabercats zagrali tak dobrze. My trochę opadliśmy z sił - powiedział Tomasz Leszczyński, menadżer Cougars Szczecin. Po tej porażce, Kuguary spadły na trzecią pozycję w tabeli grupy północnej, jednak do rozegrania pozostały jeszcze trzy mecze. Do fazy play-off awansują dwie najlepsze drużyny.
Spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy, którzy za sprawą przyłożeń Marcela Greczkowskiego i Pawła Kosińskiego prowadzili 12:0. Szczecinianie jeszcze w pierwszej kwarcie odpowiedzieli przyłożeniem Emila Trochanowicza, a w drugiej kwarcie kolejne sześć punktów zdobył Marcina Łodygowski. W obu przypadkach skutecznie podwyższał Adrian Rogaczewski i Kuguary prowadziły do przerwy 14:12.

Trzecia kwarta również zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem szczecińskiej drużyny, jednak emocji w niej nie brakowało. Na przyłożenie szczecińskiego zawodnika Remigiusza Borejszo, odpowiedział gracz gospodarzy Adrian Abraham. Ciosem na cios odpowiedział ponownie Borejszo. Dzięki jego przyłożeniu i skutecznemu podwyższeniu za dwa Cougars prowadzili 10 punktami. Różnicę też zniwelował Przemysław Portalski odbierając podanie Zetazate. Dzięki udanej akcji za dwa Romanowskiego przed ostatnią kwartą goście prowadzili tylko 28:26.

W ostatniej części meczu klasę pokazali gospodarze z Sopotu, którzy wykonali trzy przyłożenia, całkowicie podcinając skrzydła drużynie ze Szczecina. Ku uciesze blisko 400-osobowej widowni, Cougars nie potrafili odpowiedzieć i przegrali ostatnią kwartę 0:20 i cały mecz 28:46.

- Trzeba pamiętać, że drużyna z Sopotu dysponuje dużo szerszym składem, ale to nie wymówka. Po prostu w ostatniej części gry nie ustrzegliśmy się kardynalnych błędów w ataku i obronie, a oni to skrzętnie wykorzystali - dodał menadżer Kuguarów.

Sabercats Sopot - Cougars Szczecin 46:28 (12:7, 0:7, 14:14, 20:0)
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne / PLFA.pl