Grupa B dla Szczecina
Pierwsza część sobotnich zmagań w Mistrzostwach Polski Amatorów już za nami. Gospodarze nie okazali się gościnni i E-Megasport.pl z kompletem punktów wygrał grupę B. Nie oznacza to jednak, że było nudno. Z najlepszej strony dała się poznać ekipa z ligi poznańskiej Spod Jolki Tulce, która przyjechała ze swoimi fanami. Kibice tej drużyny wywiesili swoje flagi a przed pierwszym pojedynkiem zaprezentowali efektowną oprawę. Obiekty HALP odwiedzili dziś także Bartosz ŁawaRobert Kolendowicz oraz Gerard Juszczak - szkoleniowiec Pogoni'04.
E-Megasport najlepiej znał boisko i widać to było po jego spokojnym sposobie gry - pozostałe zespoły zaś operowały piłką bardzo żywiołowo i szybko. Szczecińska drużyna grała 'na ścianę' z Adamem Celebanem, który był bardzo skutecznym egzekutorem. Niespodzianką zapachniało w jej pojedynku z FC My 1. Step (Częstochowa), kiedy do przerwy było 1:3. Po zmianie stron siła spokoju dała gospodarzom komplet oczek. Częstochowianie w poprzednim swoim pojedynku także prowadzili do przerwy 3:1 z drużyną z Wielkopolski, która wcześniej nie zdobyła punktu. Ambicja Spod Jolki Tukce pozwoliła jednak tej ekipie ugrać trzy oczka zwyciężając ostatecznie 4:3. Roszak Solec Kujawski do meczu z Poznaniakami pozostawał bez zdobyczy punktowej i tylko zwycięstwo pozwalało im odbić się od dna. Kujawianie potrafili udźwignąć ciężar gatunkowy pojedynku i nie dali szans przeciwnikom. Ciekawie prezentowała się TEB Edukacja Kraków, która była faworytem do wyjścia z grupy. W ostatnim pojedynku z FC My 1. Step wystarczał im remis. Początek piorunujący dla Częstochowy i na tablicy wyników mamy 2:0. Przed przerwą pada jednak kontaktowa bramka i sprawa awansu jest jeszcze otwarta. Po zmianie stron obie ekipy zdobywają po golu, więc końcowa tabela prezentuje się następująco:

1. E-Megasport.pl (Szczecin)
2. Fc My - 1Step (Częstochowa)
3. TEB Edukacja (Kraków)
4. Roszak Solec Kujawski (Bydgoszcz)
5. Spod Jolki Tulce (Poznań).

W grupie A, która gra dziś po południu i wieczorem, wystąpi drugi zespół z naszego miasta Bravo Nokia Serwis. Warto wybrać się na obiekty przy ulicy Tenisowej, bo w szeregach gospodarzy zobaczymy byłych Portowców: Olgierda Moskalewicza, Dariusza Adamczuka, Artura Bugaja, Macieja Stolarczyka, Marka Walburga, Tomasza Podobasa, Rafała Andruszko czy Roberta Sikorskiego. Dzisiejsze zmagania zakończą się około godziny 19:30, a półfinały i mecze o miejsca już jutro od 9:30.

relacjďż˝ dodaďż˝: Koniu