Porażka z Treflem
autor: RobusLesnkRossaNiestety nie udało się AZSowi Koszalin wygrać pierwszego meczu z Teflem Sopot w ćwierćfinale Tauron Basket Ligi. Akademicy przeważali na tablicach, byli skuteczniejsi z gry, ale niestety zanotowali sporo strat i to było główną przyczyną porażki. Pierwsza część pierwszej kwarty to wyrównana gra. Pierwsi punkty zdobyli sopocianie, ale Akademicy nie pozostawali w tyle. Co prawda przez większą część pierwszych dziesięciu minut spotkania to gospodarze byli na prowadzeniu, ale biało-niebiescy nie pozwalali im odskoczyć na więcej niż cztery punkty. I tak było przez osiem minut. Po tym czasie coś się zacięło w grze Trefla, a koszalinianie to wykorzystali i na półtorej minuty przed końcem kwarty po dwóch celnych rzutach osobistych Ł. Wiśniewskiego oraz celnym trafieniu P. Leończyka za dwa punkty najpierw doprowadzili do remisu 17:17, a po chwili ponownie dwa punkty dorzucił Ł. Wiśniewski oraz D. Harris i jeszcze na sekundę przed zakończeniem kwarty Akademicy prowadzili 21:17.
Ale wtedy celnym rzutem z wyskoku za trzy punkty popisał się F. Dylewicz i zniwelował stratę do AZS-u tylko do jednego punktu ustalając wynik pierwszej kwarty na 21:20 dla gości.Niestety z tej przewagi koszalinianie nie cieszyli się za długo. Już w pierwszej akcji drugiej kwarty sopocianie odrobili stratę i wyszli na prowadzenie. Pierwsze trzy minuty to na przemian prowadzenie przeciwnej drużyny. Ale po tym czasie minimalną przewagę wyrobili sobie gospodarze i utrzymali ją do końca tej kwarty wygrywając ją 21:17, a ogólny wynik po pierwszej części spotkania to trzypunktowa przewaga Trefla 41:38.

Trzecia kwarta to ponownie wyrównana gra, ale tylko przez pierwsze cztery minuty. Po tym czasie biało-niebiescy zaliczyli kilka strat, co wykorzystali zawodnicy Mariusza Niedbalskiego i szybko powiększyli przewagę nad AZSem do dziewięciu punktów. Ale na szczęście Akademików nie podłamała ta sytuacja i skuteczne gonili sopocian i na koniec kwarty zniwelowali stratę tylko do czterech punktów (60:56), a trzecia kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem wicemistrzów Polski 19:18.

Ostania kwarta, podobnie jak trzy poprzednie była bardzo wyrównana. Koszalinianie nie pozwalali odskoczyć rywalom i cały czas utrzymywała się około czteropunktowa przewaga gospodarzy. Dopiero na dwie minuty przed ostatnią syreną gra Akademików zacięła się. Koszalinianie zaliczyli kilka strat i w tym czasie nie zdołali zdobyć już żadnego punktu, co wykorzystali sopocianie, którzy wygrali tą kwartę 21:16, a cały mecz 81:72.

Niestety AZS Koszalin uległ Treflowi Sopot 81:72 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Tauron Basket Ligi i tym samym w serii do trzech zwycięstw przegrywa 0:1. Kolejny mecz pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrany w najbliższy wtorek (30 kwietnia) o godz. 18:30 również w Sopocie.

Trefl Sopot - AZS Koszalin 81:72 (20:21, 21:17, 19:18, 21:16).

Trefl: S. Spralja 20, F. Dylewicz 16, M. Michalak 13, F. Turner 11, L. Harrington 9, R. Davis 9, A. Waczyński 3, Ł. Jaśkiewicz 0, D. Brembly 0, P. Dąbrowski 0, K. Looby 0.

AZS: D. Harris 19, Ł. Wiśniewski 12, S. Henry 12, P. Leończyk 12, A. Mielczarek 8, B. Wołoszyn 6, I. Milicic 3, R. Jones 0.

relacjďż˝ dodaďż˝: piotrm

Polska Liga Koszykówki - play off (2012/2013)