Chemik w półfinale Pucharu Polski
autor: C80W dzisiejszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa piłkarze Chemika Police pokonali 2:0 (0:0) drużynę Hutnika Szczecin i dzięki temu awansowali do półfinału rozgrywek, w który zmierzą się z rezerwami Błękitnych Stargard. W drugiej połowie bramki zdobywali Rafał Kalinowski i Przemek Ciołek.
Hutnik: Cichosz - Derewońko, Pranczk, Bidny, Grzywacz, Szumiato, Jarymowicz, Woźniak (46' Marcyniuk), Drzewiecki, Kosakowski (58' Rajmer), Horba (46' Gniotek)

Chemik: Rusek - Janicki, Baranowski, Kalinowski, Sasin, Jakubiak, Bieniek, Krawiec (74' Wiejkuć), Cierech (63' Karpiński), Jóźwiak, Ciołek (78' Trepkowski)

0:2 - 75 minuta - Przemysław Ciołek

Plus spotkania: w środowym spotkaniu prócz piłkarzy za awans na pochwałę zasłużyli także kibice Chemika, którzy w kilkunastoosobowej grupie pojawili się na stadionie przy ulicy Nehringa i przez pełne 90 minut dopingowali swój zespół, brawo!

Pierwszą połowę piłkarze Chemika rozegrali spokojnie. Pewni swoich umiejętności parokrotnie zbliżali się do pola karnego Hutnika, jednak przewaga nie przekładała się na bramki. Po kwadransie gry niezła szansę na bramkę miał Rafał Kalinowski, jednak po dośrodkowaniu piłki na ósmy metr źle przyłożył głowę i nie trafił w światło bramki. Kilkanaście minut później po dośrodkowaniu Mateusza Jakubiaka piłkę przejął Przemek Ciołek, zagrał do ustawionego z prawej strony pola karnego Pawła Krawca i po strzale po ziemi piłka minęła bramkę.

O ile pierwsza połowa była dość wyrównana, o tyle druga należała już do Chemika. Najpierw z dystansu minimalnie niecelnie strzelali Paweł Krawiec i Mateusz Jakubiak. Później po podaniu Jarosława Jóźwiaka wychodzący z linii obrony Kamil Bieniek nie sięgnął piłki. Z kolei w 67 minucie bramkarz Hutnika z trudem obronił strzał Jakubiaka z 25 metrów. Pięć minut później z boku boiska piłkę otrzymał Rafał Kalinowski, silnie dośrodkował w pole karne do Przemka Ciołka i … po chwili cieszył się z bramki. Ciołek nie sięgnął bowiem dośrodkowania i piłka wpadła do bramki tuż obok zaskoczonego bramkarza. Po chwil Ciołek zabrał na linii pola karnego piłkę Kamilowi Pranczkowi i po podbiegnięciu kilku metrów posłał piłkę w dalszy róg bramki Hutnika.

Dzięki wygranej z Hutnikiem piłkarze Chemika awansowali do półfinału Pucharu Polski, a w nim zmierzą się z rezerwami Błękitnych Stargard występującymi w lidze okręgówej regionalnej. Zawodnicy rezerw Błękitnych, a właściwie trzecioligowcy zesłani do rezerw w poprzednim tygodniu w 1/4 Pucharu Polski pokonali 10:1 (3:0) zespół Energetyka Gryfino. Bramki zdobywali Tomasz Pustelnik, Sebastian Inczewski, Robert Gajda (wszyscy po dwa gole) oraz Jarosław Piskorz, Bartłomiej Zdunek, Hubert Jasiak i Maciej Więcek.

W drugim półfinale czwartoligowa Stal Szczecin zagra z trzecioligową Pogonią Barlinek. Spotkania 1/2 finału zostaną rozegrane 15 maja o godzinie 17.30.