Finał dla Wilków Morskich
autor: spikierkaKing Wilki Morskie w finale play-off II ligi! Stało się tak po zwycięstwie szczecinian w Sopocie z rezerwami Trefla Sopot. O wejście do I-ligowych rozgrywek zawodnicy trenera Marka Żukowskiego powalczą z SMS-em Władysławowo.

Zgodnie z przypuszczeniami, ten awans naszym koszykarzom nie przyszedł łatwo. Rywale postawili trudne warunki i przez prawie 30 minut spotkania - za wyjątkiem kilku minut pierwszej kwarty - utrzymywali kilkupunktową przewagę. Jednak Wilki nie dały odskoczyć sopocianom na więcej niż 10 oczek, a pod koniec trzeciej ćwiartki - po celnym rzucie za trzy punkty Piotra Pluty - wyszły na prowadzenie 58:55. Jeszcze na początku czwartej odsłony przeciwnicy doszli szczecinian, doprowadzając do stanu po 60, ale po trafieniu za dwa Radosława Bojki King przejął inicjatywę. Różnica punktowa szybko rosła na korzyść naszych graczy, by na sam koniec wynieść jedenaście oczek.
Główna w tym zasługa Piotra Wojdyra i Marcina Stokłosa. Mierzący 217 centymetrów środkowy King Wilków Morskich zdobył 24 oczka, trafiając jedenaście na czternaście rzutów z gry. Z kolei Stokłosa rzucił 19 punktów i dziewięć razy asystował.

Tym samym szczecinianie w pełni zasłużenie awansowali do finału. Pierwsze spotkanie już w niedzielę w Szczecinie. Gra się do dwóch wygranych meczów.

Trefl II Sopot - King Wilki Morskie Szczecin 74:85 (22:21, 17:13, 18:26, 17:25)