Remis w derbach Zachodniopomorskiego
autor: waldemar kosowskiPiłkarki sianowskiej Victorii S.P. 2 Sianów były zdecydowanymi faworytkami w konfrontacji II-ligowej z zespołem KS Błękitnych Stargard Szczeciński. W poprzednim sezonie grały w I lidze, a w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 wygrały na wyjeździe w Stargardzie 4:3. Tym razem jednak faworyt nie wygrał. Zanotowano remis 3:3.

Wynik ten to duży sukces ambitnych stargardzianek i problem dla zespołu z Sianowa, myślącego o powrocie do I ligi. Trzeba przyznać jednak, że pomimo lekkiej przewagi, sianowianek wynik remisowy jest sprawiedliwy. Zarówno Victoria S.P. 2 mogła wygrać to spotkanie jak, i drużyna ze Stargardu, która rozegrała naprawdę dobre spotkanie.
Sianowianki po ostatniej porażce i słabej grze w Bydgoszczy, teraz zaprezentowały się już nieco lepiej. Na przeszkodzie do zwycięstwa stanęły sianowiankom dobrze dysponowane zawodniczki Błękitnych, spore braki kadrowe (nie grały z różnych przyczyn dotychczas podstawowe zawodniczki: Natalia Sadowska, Magda Drozdowska, Marlena Kryściak, Emilia Hubka, Wiktoria Cieplak, Justyna Krzywak) oraz kontuzje zawodniczek w trakcie spotkania: Karolina Zakrzewska, Sylwia Falkowska, Patrycja Bachman.

Początek spotkania to przewaga sianowianek, które w 10 i 19 minucie po dobrych akcjach Malwiny Grzelak i Mariki Krupskiej mogły prowadzić. Niestety strzelały niecelnie. Stargardzianki miały też swoje dobre okazje i na szczęście dla sianowianek skończyło się na strachu i słupkach. W 41 minucie piękny strzał z 30 metrów Pauliny Trzeciak i piłkarki z Sianowa prowadziły 1:0. Nie cieszyły się jednak długo, bo piękną akcją i ładnym strzałem popisała się Ewa Smużyńska i było 1:1. W drugiej połowie piłkarki Victorii S.P.2 miały niby przewagę, ale piłkarki ze Stargardu bardzo groźnie kontratakowały i stwarzały niebezpieczne sytuacje. W 74 minucie trener Jędrzej Bielecki zamienił kilka zdań z Malwiną Grzelak i ta po paru sekundach strzeliła drugą bramkę dla Sianowa. Wydawało się ,że po tej bramce sianowianki podwyższą jeszcze wynik , bo co chwilę stwarzały bardzo groźne sytuacje pod bramką Błękitnych. Niestety nie było następnych bramek dla Victorii S.P.2, za to w 86 minucie drugą bramkę dla Błękitnych strzeliła Weronika Szuba i minutę później podwyższyła na 3:2 Patrycja Konefał. To był straszliwy cios dla zespołu z Sianowa i wydawało się, że stargardzianki wygrają to spotkanie. Jednak w doliczonym czasie do ataku zerwała się Malwina Grzelak i została na polu karnym podcięta. Faul był ewidentny. Karny wykonała poszkodowana Malwina i strzelając celnie uratowała sianowiankom remis.

Victoria Sianów - Błękitni Stargard 3:3

Bramki: 2x Grzelak, Trzeciak / Smużyńska, Szuba, Konefał

Victoria: Daria Czapla, Sylwia Falkowska (66 Kamila Arciszewska), Natalia Stark, Adrianna Saganowska, Karolina Zakrzewska (19 Ewelina Gudan), Natalia Żebryk, Patrycja Bachman, Marika Krupska, Klaudia Saganowska, Paulina Trzeciak i Malwina Grzelak.

Błękitni: Aneta Krus, Ewa Smurzyńska, Patrycja Konefał, Agnieszka Połeć, Klaudia Kokolus, Aleksandra Posyniak, Iwona Karpicka, Karolina Kulpa, Agata Sienkiewicz, Weronika Szuba, Ewelina Konior, Joanna Pondo, Patrycja Sosna, Karina Sosna, Andżelika Domanowska, Daria Sokołowska, Justyna Poziomska.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Jędrzej Bielecki/własne

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel

II liga kobiet gr. Wielkopolska (2012/13)