Liczą się zwycięstwa
Szóste zwycięstwo zespołu z Choszczna, tym razem 2:1 (1:1), kilka niewykorzystanych sytuacji, w tym rzut karny i już cztery punkty przewagi nad Sokołem Pyrzyce, to najważniejsze akcenty z niedzielnego, wyjazdowego meczu Gavii Choszczno.
Gdyby Gavia w meczu rozgrywanym w Przelewicach, była tak skuteczna jak gospodarze, to schodząc do szatni po pierwszej połowie prowadziłaby przynajmniej 3:1, tymczasem było tylko 1:1. Choć od początku meczu piłkarze Gavii zdecydowanie dyktowali warunki, to jednak ze skutecznością już było zdecydowanie gorzej. Dopiero w 20 minucie dośrodkowanie Mateusza Lewandowskiego wykorzystał Krzysztof Kucharczyk. Specjalnie podkreślamy temat skuteczności, bo jak relacjonuje kapitan Łukasz Młynarczyk, piłkarze Wichru w tej połówce, a dokładniej trzy minuty po objęciu przez choszcznian prowadzenia, oddali jeden, ale skuteczny strzał na bramkę bronioną przez Daniela Gana.
W drugiej połowie goście nadal mieli przewagę, jednak już tak klarownych sytuacji nie stworzyli. W 74 minucie rzutu karnego nie wykorzystuje Waldemar Jędrasik, ale 11 minut później rehabilituje się, strzelając gola (dziesiątego w tym sezonie) z około 16 metrów, z podania Michała Szteli.

WICHER PRZELEWICE - GAVIA CHOSZCZNO 1:2 (1:1)
K. Kucharczyk (20 min.), W. Jędrasik (85 min.)

GAVIA: DANIEL GAN - ARTUR KAPIŃSKI, MICHAŁ SZTELA, ŁUKASZ MŁYNARCZYK, MATEUSZ LEWANDOWSKI, KRZYSZTOF KUCHARCZYK (od 46 min. ARNOLD DROBISZ), MARIUSZ WIĘCEK (od 31 min. MACIEJ BOKUN), BARTOSZ TATARCZUK, MARCIN ĆWIEK, PAWEŁ LEWANDOWSKI (od 88 min. DAWID GARBICZ), WALDEMAR JĘDRASIK

relacjďż˝ dodaďż˝: magax

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płd. (2012/2013)