Wicher zdmuchnał przeciwnika.
W niedzielę, 28 kwietnia mecz 15. kolejki piłkarskiej A-klasy, pomiędzy Wichrem Reptowo a Zrywem Kołbaskowo zakończył się wynikiem 7:2.
Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą groźną akcję goście przeprowadzili w 4 minucie meczu. Od utraty gola Wichra uratował najpierw bramkarz a później słupek, w który po dobitce trafił pomocnik Zrywu - Kamil Gorczyński. Gospodarze długo nie czekali z odpowiedzią i w 10 min po fatalnym błędzie bramkarza gości, do bramki trafił Tomasz Malarczyk. W 15 minucie Wicher miał kolejną szansę na podwyższenie wyniku, ale tym razem bramkarz Zrywu zrehabilitował się za poprzedni błąd i skutecznie obronił mocny strzał zawodnika gospodarzy. Wicher łapiąc wiatr w żagle kontynuował ataki na bramkę gości i w 25 minucie po dobrej, składnej akcji skutecznym strzałem popisał się Konrad Stateczny. Bramkarz gości nawet nie drgnął przy obronie tego strzału.
Zryw podłamany stratą 2 bramki, nie poddawał się i próbował atakować. W 28 minucie napastnik gości oddał silny strzał po ziemi w stronę bramki jednak czujny goalkeeper gospodarzy skutecznie go wybronił. Wicher Reptowo zdecydowanie był skuteczniejszy w tym meczu, bo choć miał niewiele akcji na bramkę gości, większość wykorzystał. Stało się tak w 32 minucie, gdzie celnym strzałem z dystansu popisał się Paweł Nawrocki. Do końca pierwszej połowy Zryw podejmował liczne próby zdobycia kontaktowej bramki, jednak strzały były niecelne. Do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 3:0

Po przerwie, Zryw zaczął grać jeszcze bardziej ofensywnie, spychając gospodarzy na własną połowę boiska. Efektem tego w 47 minucie było ładna akcja gości zakończona mocnym strzałem, jednak znowu popisał się bramkarz gospodarzy. Odpowiedzią na tę akcję była 4 bramka Wichru, strzelona w 49 minucie przez Radosława Koniecznego, po dobrej indywidualnej akcji.

Po stracie tego gola, Zryw całkiem opadł z sił. Podłamani piłkarze, nie potrafili stworzyć żadnej skutecznej akcji. Gospodarze natomiast znów popisali się skutecznością. W 57 minucie ponownie gola zdobył Radosław Konieczny. To ewidentnie nie był dzień goalkeepera Zrywu Kołbaskowo.

Dwie i ostanie zmiany dokonane w drugiej połowie przez trenera gości niewiele wniosły w grę Zrywu, który od 58 minuty grał w dziesiątkę, po kontuzji Mateusza Dryjera.

Wicher Reptowo nieustannie atakował gości. W 65 minucie zmuszając jednego z obrońców Zrywu Kołbaskowo do interwencji w polu karnym, której efektem był rzut karny, wykorzystany w 67 min. przez Michała Matyjaska.

Kolejne minuty to wyłącznie gra defensywna Zrywu, który grając w osłabieniu z każdą kolejną minutą miał coraz mniej sił. Kolejna bramka dla gospodarzy wpadła w 69 minucie, po dośrodkowaniu w pole karne. Piłkę do siatki głową skierował Radosław Konieczny, zdobywając tym samym hattricka.

W końcu w 72 minucie gościom udało się strzelić kontaktową bramkę. Znakomitym strzałem popisał się Tomasz Krzyszycha, który uderzył futbolówkę idealnie w okienko bramki gospodarzy. Ta bramka dodała skrzydeł zawodnikom Zrywu, czego efektem było kilka składnych akcji ofensywnych na połowie rywala. Po przerwaniu jednej z takich akcji przez gospodarzy, sędzia podyktował rzut wolny w okolicach 18 metra od bramki. Stały fragment gry wykorzystał nie kto inny jak Tomasz Krzyszycha, silnym strzałem od poprzeczki pokonuje bramkarza i zdobywa 2 gola w meczu.

Pomimo dwóch bramek strzelonych przez Zryw było zdecydowanie za późno żeby odrobić 5-bramkową stratę i mecz, po doliczonych 2 minutach zakończył się wynikiem 7:2.

7-2 74' Krzyszycha Tomasz
Wicher; Michał Matyjasek, Ryszard Jarzyna (65' Waldemar Smolarek), Arkadiusz Tomczyk, Arkadiusz Lewandowski, Tomasz Kosianowicz, Konrad Stateczny, Paweł Skoczylas (75' Damian Suchta), Tomasz Malarczyk (85' Michał Dzikowski), Martin Strojny (75' Rafał Malarczyk), Radosław Konieczny, Paweł Nawrocki

Martin Strojny, Radosław Konieczny, Arkadiusz Lewandowski (Wicher) sędzia: Wójcik K. Sobczyk Nagadowski

Dane pomógł uzupełnić: boss - dziękujemy