Wygrana Fagusa Kołbacz
W dzisiejsze popołudnie Fagus Kołbacz okazał się dużo lepszym zespołem niż ich ligowy rywal Zryw Kołbaskowo i wygrał bez żadnego problemu 2:0 po dwóch trafieniach Bąbla, który w tym meczu został wystawiony przez trenera na szpicy.

Na początku spotkania rywale zastosowali wysoki pressing. Fagus był ciągle przy piłce, lecz nie mógł opuścić swojej strony boiska. Już pierwsze wyjście z naszej połowy mogło przynieść bramkę. Po prostopadłym podaniu Bąbla w sytuacji sam na sam znalazł się 'Maniek' lecz zmarnował on świetną sytuację strzelając obok bramki do czego zdążył nas już przyzwyczaić. W 12 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Sipko. Był to dobry strzał lecz piłka przeleciała minimalnie nad bramką. W 20 min. mieliśmy 1:0. Obrońcy Znicza zostawili trochę miejsca na 20 m. w środku boiska, piłkę przyjął Bąbel i znakomitym strzałem w długi róg pokonał bramkarza.
W 30 min do akcji lewą stroną boiska włączył się Dwornik. W sytuacji 'sam na sam ' z bramkarzem uderzył gorszą nogą i piłka przeleciała obok bramki. 5 min. później na lewej stronie , przy linii Najda ograł obrońcę i wrzucił piłkę na wbiegającego Bąbla . Piłka w powietrzu nabrała rotacji , przeleciała nad rozpaczliwie interweniującym bramkarzem gości i odbiła się od słupka wpadając wprost pod nogi Michała , który dopełnił formalności wbijając piłkę do pustej bramki.

W II połowie trener Blumka zrobił kilka zmian Goście po przerwie zaczęli grać inaczej. Utrzymywali się dłużej przy piłce, ale i tak to im nic nie dało, ponieważ nie byli w stanie dojść do bramki Szkudlarka . Tuż po wejściu na boisko wynik spotkania mógł podwyższyć Kwiatkowski lecz z najbliższej odległości trafił on w słupek . W 76 min. meczu Zryw oddał dopiero swój pierwszy strzał na bramkę . Po tym strzale trener zrobił zmianę . Z boiska zszedł najstarszy grasz Fagusa Krystian Kiedrzyń a na jego miejsce wszedł debiutujący w seniorskiej piłce Denis Drwal . W końcówce Fagus się rozluźnił a goście oddali jeszcze 2 strzały na bramkę . Przed zakończeniem spotkania wynik mógł ulec zmianie ale sytuacje sam na sam z bramkarzem nie potrafił wykorzystać popularny 'Kosa' .

Gracze Fagusa zagrali bardzo dobre spotkanie . Spełnili zadania taktyczne , które dał im trener . Niestety dalej zawodzi skuteczność , która jest rażąca . Miejmy nadzieję , że w lidze będzie lepiej . Dobry debiut zaliczył Drwal , który zagrał bardzo dobrze w defensywie i podłączył się kilka razy w akcje ofensywne zespołu . Następny Mecz Fagus rozegra w sobotę . Zmierzy się w Gryfinie z tamtejszym Energetykiem (Juniorzy) .

FAGUS : 1. Artur Szkudlarek - 15. Krzysztof Michalski, 20. Artur Michalski, 14. Krystian Kiedrzyń( 76' 4. Denis Drwal), 19. Piotr Dwornik(46' 17. Kamil Czajkowski) - 9. Mariusz Czajkowski(46' 10. Bartosz Foszmanowicz), 7. Tomasz Truszkowski, 2. Piotr Sipko, 13. Grzegorz Krzemień - 8. Kamil Najda (61, 3. Łukasz Kwiatkowski), 5. Michał Bąbel( 61' 16. Robert Iwanow) .
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne

relacjďż˝ dodaďż˝: Sako30