Kolejne zwycięstwo Kotwicy
Kotwica pokonała Cartusię Kartuzy 2:0 w meczu 23. kolejki III ligi. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Rydzak i Krzysztof Biegański.

Już w 3 minucie mogło być 1:0 dla naszego zespołu, ale strzał głową Marka Kowala był niecelny. Goście nastawili się na grę z kontry i rzadko pojawiali się pod polem karnym Kotwicy. Kołobrzeżanie tymczasem stwarzali sobie kolejne okazje. W 25 minucie po dograniu Kowala do strzału składał się Daniel Wólkiewicz, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Maciej Kieruzel. Chwilę później w roli głównej wystąpił Tomasz Rydzak, któremu centymetrów zabrakło do szczęścia - piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.
To jednak Rydzak otworzył wynik meczu w 51 minucie. Kołobrzeżanie ośmieleni zdobytą bramką ruszyli do kolejnych ataków i w 71 minucie prowadzili już 2:0. Dośrodkowanie Filipa Marciniaka głową na bramkę zamienił Krzysztof Biegański. W końcówce meczu jeszcze dobrą okazję Kotwica miała po dośrodkowaniu Mateusza Wesserlinga, piłka jednak spadła ponownie na poprzeczkę.

Kotwica ponownie zbliża się do czołówki tabeli, a już w najbliższą sobotę biało-niebieskich czeka kluczowy mecz z Błękitnymi w Stargardzie Szczecińskim. Wcześniej, bo w środę w Koszalinie podopieczni Wiesława Bańkosza zmierzą się z rezerwami Bałtyku Koszalin w ramach Pucharu Polski. Zapowiada się więc pracowity tydzień dla piłkarzy Kotwicy.

2-0 - 71' - Biegański
KOTWICA: 1. Łukasz Krymowski - 2. Mateusz Wesserling, 5. Kamil Stankiewicz, 17. Oleksandr Zhdanov, 11. Łukasz Cebulski, 10. Tomasz Rydzak, 21. Tomasz Parzy, 20. Patryk Pietras (89' 4. Adam Zejfer), 9. Daniel Wólkiewicz (79' 7. Patryk Skórecki), 14. Filip Marciniak, 8. Marek Kowal (65' 6. Krzysztof Biegański).

CARTUSIA: 1. Kacper Tułowiecki - 18. Maciej Kieruzel, 20. Karol Domjan, 4. Łukasz Gładczuk, 3. Mateusz Wiech (69' 9. Dawid Hejden), 16. Michał Kowalkowski, 8. Łukasz Puczyński (82' 7. Łukasz Andrychowski), 5. Patryk Sidor, 11. Artur Formela, 17. Ryszard Dawidowski (82' 2. Dominik Nurek), 10. Michał Piceluk.

żółte kartki: Daniel Wólkiewicz, Tomasz Parzy, Filip Marciniak - Karol Domjan, Łukasz Puczyński, Michał Kowalkowski. sędzia: Andrzej Witkowski (Pomorski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: Mikko, Rolnik2012 - dziękujemy