Jeziorak za mocny dla Hanzy
W dzisiejsze deszczowe popołudnie podopieczni trenera Pawła Kozaka gościli zawodników Jezioraka Szczecin. Gospodarze wyszli bardzo skoncentrowani na boisko oraz świetnie realizowali założenia taktyczne trenera Kozaka, co udokumentowali przewagą bramkową. Po rzucie rożnym w 20 minucie gola na 1-0 strzelił Mariusz Zdziarski. Goście w 41 minucie po rzucie wolnym trafili w spojenie bramki strzeżonej przez Marcina Bąbałe. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie drużyna gości wyszła więc podwójnie zmotywowana. Już dwie minuty po wznowieniu gry, podyktowany został rzut karny dla Jezioraka, po którym padł gol. Po zmianach personalnych w drużynie Hanzy, rywale w 53 oraz 57 minucie szybko podwyższyli wynik meczu na 1-3.
Gospodarze starali się grać z kontry, co przyniosło efekt w 68 minucie, gdy drugą bramkę strzelił niezawodny tego dnia M. Zdziarski, który po minięciu obrońcy strzelił przy słupku nie do obrony. Cztery minuty później było już 2-4, błąd popełnili defensorzy Hanzy, którzy za długo przetrzymywali piłkę w swoim polu karnym. W 78 minucie po znakomitym strzale Szymona Sidorowicza z 40m, pika przelobowała bramkarza i po odbiciu się od poprzeczki zatrzepotała w siatce rywali. Było 3-4 i znów zapachniało sensacją na Euroboisku w Goleniowie.

Gospodarze szli za ciosem i trzy minuty później tylko poprzeczka uratowała Jeziorak przed utratą 4 bramki. W ostatnich minutach Hanza opadła z sił, co wykorzystali goście strzelając bramki w 88 oraz 90 minucie meczu. Mecz pokazał, iż drużynę z Goleniowa czeka jeszcze sporo pracy i wysiłku by grać zgodnie z zaleceniami trenera Kozaka. Jedynym usprawiedliwieniem może być to, że w drużynie Hanzy zabrakło 7 podstawowych zawodników, a zespół jest dopiero po kilku dniach treningów w nowym roku.

Kolejny mecz Hanza rozegra w niedzielę o godzinie 15:00 w Goleniowie z A-klasową Vielgovią Szczecin. Serdecznie zapraszamy.