Politechnika bliżej ćwierćfinału
autor: crashW pierwszym meczu 1/8 Challenge Cup AZS Politechnika Koszalin rozbiła ABU Baku 38:15 i teoretycznie zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. Koszalinianki są w bardzo komfortowej sytuacji przed jutrzejszym spotkaniem rewanżowym, bowiem mają sporą zaliczkę w postaci bramek. Drużyna z Azerbejdżanu była tylko tłem dla dobrze grającej Politechniki. Najwięcej bramek dla Politechniki zdobyły Tatiana Bielenia 7, Sylwia Matuszczyk 7, Aleksandra Kobyłecka 6. Dla ABU Baku najlepiej rzucała Irana Gasimova 4 oraz Rana Nasradinova 4.
autor: crashPierwsze minuty spotkania były bardziej badawcze. Obie drużyny popełniały sporo błędów i sprawdzały swoje możliwości. Jako pierwsze bramkę zdobyły Azerki. Szybko odpowiedziała niezawodna Tatiana Bielenia i był remis 1:1. Następne minuty były bardzo wyrównane. Jak jedna ekipa zdobywała bramkę, druga natychmiast odpowiadała. W 11 minucie na tablicy wyników był remis 5:5. Od 12 minuty Politechnika wyszła po raz pierwszy w spotkaniu na prowadzenie. Koszalinianki zdobyły trzy bramki z rzędu i trener ABU Baku zmuszony był wziąć pierwszy czas. Obraz gry nie uległ zmianie, co prawda Azerki zniwelowały stratę do dwóch bramek 8:10, ale później zaliczyły długi przestój. Akademiczki szybko zdobyły siedem bramek z rzędu bez żadnego celnego rzutu drużyny z Azerbejdżanu. W 28 minucie na tablicy wyników był wynik 8:17. Dopiero przed zakończeniem pierwszej połowy ABU zdobył dwie bramki. Wynik po pierwszej połowie 10:19

Druga połowa to popis gry drużyny koszalińskiej. Twarda obrona, mocny atak dał bardzo pozytywny rezultat, bowiem Azerki w tej odsłonie zdobyły zaledwie 5 bramek! Sygnał do powiększania przewagi dała w 32 minucie Tatiana Bielenia. W kolejnych minutach koszalinianki powiększały przewagę, która w 40 minucie wynosiła już 14 bramek 12:26, a dziesięć minut później 18 bramek 14:32. W 54 minucie drużyna ze stolicy Azerbejdżanu zdobyła ostatnią bramkę w dzisiejszym spotkaniu za sprawą Gunel Aliyeva. Pozostałe pięć minut spotkania to istna dominacja akademiczek, które rzuciły kolejne cztery bramki i zasłużenie wygrały całe spotkanie 15:38.

do przerwy 10:19
Abu Baku: Sabina Nurieva, Marina Bovtryuk, Alyona Shulindina 1, Irana Gasimova 4, Vafa Mammadova, Rana Nasradinova 4, Sakinat Abbasova 2, Gunel Aliyeva 2, Ganna Jafarova, Sabina Mustafayeva, Elnara Rudenko, Olga Pogonina 2, Marta Abbasova, Inara Yusibova
Politechnika: Aleksandra Kobyłecka 6, Tatiana Bielenia 7, Joanna Dworaczyk, Paulina Muchocka 2, Emilia Lach, Agnieszka Piechnik, Joanna Chmiel 2, Monika Odrowska 3, Sylwia Lisewska 2, Monika Koprowska 2, Ewa Rybicka 2, Marta Dąbrowska 5, Sylwia Matuszczyk 7, Solomija Sziwierska

kary:
ABU Baku: 6 min. (Gasimova, Pogonina, Aliyeva) sędzia: Allan Stokes i Brian Bartlett (Wielka Brytania)

Dane pomógł uzupełnić: crash - dziękujemy