Porażka ze Stilonem
autor: Katarzyna Krowiak
Nie będą miło wspominały potyczki ze Stilonem Gorzów piłkarki Olimpii. Mimo,że do przerwy szczecinianki prowadziły 1:0 to z boiska zeszły pokonane, Stilon wygrał zasłużenie 2:1.
Spotkanie toczone było w dość trudnych warunkach. Rano w Szczecinie padał śnieg natomiast tuż przed meczem zaczął padać deszcz.

Już w 2 minucie Olimpia bliska była objęcia prowadzenia jednak Tarnowska minęła się z piłką dośrodkowaną przez Lachman z linii końcowej boiska. Stilon pierwszą składną akcję przeprowadził dopiero w 18 minucie, na strzał zza pola karnego zdecydowała się Wawer jednak zbyt słaby strzał nie sprawił wielu kłopotów Watychowicz. W odpowiedzi minutę później ponownie znać o sobie dała Tarnowska. 'Grzybek' zdecydowała się na strzał z 8 metrów jednak Poźniak udaną interwencją zapobiegła stracie bramki. Kilka minut później gorzowianki przeprowadziły najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie zakończoną strzałem Dudek z 30 metrów. Piłka po drodze dostała poślizgu na grząskiej murawie i sprawiała spore kłopoty bramkarce Olimpii. W 33 minucie Olimpia przeprowadziła szybką akcję, która przyniosła upragnioną bramkę a jej autorką była Piotrowska, która ładnym technicznym strzałem nad bramkarką Stilonu umieściła piłkę w siatce.
Po zmianie stron obraz gry uległa diametralnie zmianie. O tej części spotkania zapomnieć chcą wszyscy którzy tego dnia dopingowali Olimpię. Szczecinianki całkowicie oddały pole gry przyjezdnym. Osiem minut po wznowieniu gry Stilon doprowadził do wyrównania. Po serii błędów defensywy szczecinianek Salomon doprowadziła do wyrównania umieszczając piłkę nad bezradną Watychowicz. Dziesięć minut później ponownie we znaki defensywie Olimpii dała się Salomon, która dośrodkowała piłkę wprost do nadbiegającej Dudek której pozostało tylko umieścić piłkę w siatce. Po stracie bramki Olimpia starała się jak najszybciej odrobić straty jednak do końca spotkania jej ataki kończyły się na defensywie Stilonu. W tym fragmencie jedyną wartą odnotowania sytuacją był strzał Piotrowskiej z 10 metrów , który z trudem obroniła Poźniak.
Porażka ze Stilonem sprawiła, że Olimpia w ligowej tabeli spadła na 7 pozycję. Szansę na rehabilitację podopieczne duetu trenerskiego Wróblewski-Buryta będą miały już w najbliższą sobotę. Do Szczecina zawita Praga Warszawa.

Olimpia Szczecin - Stilon Gorzów 1:2 (1:0)
1:0 Piotrowska 33'
1:1 Salomon 53'