Pną się ku górze
autor: malaMorze Bałtyk odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Szczecinianie na wyjeździe pokonali GTPS Gorzów Wlkp 3:1(23:25, 25:22, 25:22, 25:20) i tym samym awansowali w tabeli na 5. miejsce.
Początek meczu był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie osiągała wyższego prowadzenia. Losy pierwszej partii rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce. Przy stanie 23:23 dobrym atakiem popisał się zawodnik GTPS-u, a w następnej akcji szczecinianie popełnili błąd na siatce i tym samym przegrali seta.
Drugą partię drużyna Michała Dolińskiego rozpoczęła od prowadzenia 5:1. Później gorzowianie doprowadzili do stanu 16:16, gra stała się bardziej wyrównana i ponownie zadecydowała końcówka. Lepsi okazali się szczecinianie za sprawą Grzegorza Gnatka, który najpierw skutecznie zaatakował ze środka a później popisał się punktowym blokiem.
Na początku trzeciego seta zdecydowaną przewagę osiągnęli miejscowi odskakując na 7:1. Podopieczni Radosława Maciejewicza szybko roztrwonili swoją przewagę i po chwili przegrywali już 13:14. Morze poszło za ciosem i odskoczyło na kilka punktów. Ostatecznie wygrało kolejną partię 25:22.
W ostatniej szczecinianie postawili już tylko kropkę nad i, zwyciężając do 20 i cały mecz 3:1.

GTPS: Kocik, Maciejewicz, Janas, Markiewicz, Paniączyk, Zborowski, Sokołowski (libero) oraz Wagner, Staniucha.