Liga NETTO SLPN wznowiła rozgrywki
autor: ryszard pakieser
Po wakacyjnej przerwie rozgrywki zainaugurowała NETTO Szczecińska Liga Piłki Nożnej.
EKSTRALIGA
Dwa mecze, dwa zwycięstwa, 18 bramek strzelonych i tylko sześć straconych to dorobek drużyny Greorex. Podopieczni Grzegorza
Pacha w poniedziałkowy wieczór w inauguracyjnym spotkaniu zmierzyli się z drużyną Kuriera Szczecińskiego.
Po pierwszej połowie
Greorex prowadził 3:0, po zmianie stron strzelać zaczęli również podopieczni Łukasza Tymko, którzy trzykrotnie pokonali Dariusza
Zawadzkiego. W zwycięskiej drużynie podobać się mogła gra Maciej Hofmana strzelca dwóch bramek, który jeszcze w ubiegłym
sezonie zdobywał bramki dla....Kuriera! We wtorek natomiast Greorex pokonał Tramwaje Szczecińskie 11:3 pokazując swoją
wyższość dopiero w drugiej połowie w której to zdobyli 7 bramek tracąc zaledwie jedną. Dla tramwajarzy wtorkowa porażka była
też drugą w obecnym sezonie, dzień wcześniej bowiem ulegli oni beniaminkowi z Dębna drużynie Interflora 4:8. W spotkaniu tym
połowę bramek dla zwycięzców zdobył najlepszy zawodnik tego spotkania Grzegorz Zając.Najciekawsze spotkanie podczas tej
serii rozegrały drużyny Ligowca oraz Devilsów z Shock Dance. Po bezbramkowej pierwszej połowie w której zarówno jedni jak i
drudzy mieli swoje sytuacje, w drugiej obejrzeliśmy tylko dwie bramki. Zdobyli je zawodnicy Ligowca a na listę strzelców wpisał
się superduet snajperski Tomasz Jasek - Marcin Kowalczyk. Swoje spotkanie wygrał również Bastion 99, który nie bez problemów
rozprawił się z Komfortem wygrywając 4:2 a obie bramki dla pokonanych zdobywali bracia Gutkowscy, Piotr oraz Maciej.
Pięć żółtych kartek, dwie czerwone to efekt wtorkowego spotkania pomiędzy Kurierem a Devilsami. Podopieczni Andrzeja
Kuźnickiego prowadzili już 4:1 by w przeciągu niespełna 4 minut roztrwonić przewagę i zremisować praktycznie wygrane spotkanie.

I LIGA
Udanie nowy sezon zainaugurowali podopieczni Remigiusza Ramutkowskiego z NETTO. Dwa mecze, sześć punktów i fotel lidera tabeli
po pierwszej kolejce. W pierwszym spotkaniu NETTO zmierzyło się ze spadkowiczem z ekstraligi drużyną Lufy. Spotkanie stojące
na wysokim poziomie, w którym nie brakowało sytuacji bramkowych zakończyło się minimalnym zwycięstwem NETTO 5:3.
W drugim pojedynku NETTO bez większych problemów uporało się z Byle Do Przerwy wygrywając 9:1. Honorowe trafienie w tym
spotkaniu dla pokonanych zanotował Maciej Świderski. Dla BDP porażka z NETTO była już drugą w obecnym sezonie.W poniedziałkowy
wieczór Jędrzej Baran i spółka nie sprostali 'wojskowym' z HQ MNC NE przegrywając 1:7. Udanie rozgrywki w nowym sezonie rozpoczęli
debiutanci w naszej lidze Silo-Trans Szczecin. 'Transportowcy' po bardzo ciekawym i interesującym spotkaniu pokonali Świt 9:5 a trzy
bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Piotr Morawiak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/slpn

relacjďż˝ dodaďż˝: SLPNkrzysiek