Szczęśliwe, ale zasłużone zwycięstwo
Trzynasta kolejka spotkań o mistrzostwo I ligi grupy A była wyjątkowo szczęśliwa dla Wilczyc Morskich. Nasze koszykarki, mimo że przegrały czwartą kwartę czternastoma punktami, to cały mecz wygrały jednym oczkiem.
Przez pierwsze trzydzieści minut nic nie wskazywało na to, że ostatnia odsłona dostarczy nam tak wielu emocji. Szczecinianki nie dość, że wysoko prowadziły po trzech ćwiartkach, to na dodatek dobrze grały. Jednak w ostatniej kwarcie ich piętnastopunktowa przewaga topniała z każdą sekundą. Jeszcze na dziesięć sekund przed końcem podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza wygrywały z Aptekami Arniką sześcioma oczkami, by w ciągu następnych czterech - stracić pięć punktów. Ale ostatecznie to nasze zawodniczki mogły się cieszyć z końcowego zwycięstwa.
Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Klaudia Sosnowska (12), najwięcej piłek zebrała Joanna Kędzia (8), a najwięcej asyst zaliczyła Magdalena Radwan (6). W odróżnieniu od olsztynianek, których gra oparta była przede wszystkim na Kindze Różyńskiej (25 pkt.) i Joannie Markiewicz (18 pkt.), w naszej drużynie prym wiodło osiem zawodniczek, które rzuciły od 12 do 8 punktów.

Zwycięstwo nad KKS-em przybliża szczecinianki do drugiego miejsca w tabeli na koniec rundy zasadniczej. W ostatnim spotkaniu Wilczyce spotkają się u siebie z MON-POL-em Płock, a w meczu na szczycie aktualnie druga ekipa ligi - AZS Poznań - zmierzy z niepokonanym w tym sezonie MKS-em PWSZ-em Konin.

KKS Apteki Arnika Olsztyn - KK King Wilki Morskie Szczecin 77:78 (15:23, 9:15, 18:19, 35:21)

KKS: Różyńska 25, Markiewicz 18, Minczewska 12, Musijowska 10, Żukowska 4, Wichłacz 4, Polak 2, Ulaszewska 2, Spittal 0, Zajączkowska 0 oraz Skarżycka, Todys.

King Wilki Morskie: Sosnowska 12, Radwan 11, Maruszczak 10, Gajdosz 9, Kotnis 8, Stasiuk 8, Kędzia 8, Giedrojć 8, Oses 4 oraz Malczewska.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/stk.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel