Spójnia niezwyciężona. MVP dla Stępnia
autor: dongerSpójnia Stargard została nieoficjalnie najlepszą drużyną w województwie zachodniopomorskim (przypomnijmy, że AZS Koszalin zrezygnował z udziału z turnieju). W decydującym meczu Stargardzianie pokonał czwartą w turnieju Kotwicę Kołobrzeg 69:61. Tomasz Stępień został najlepszym punktującym oraz najlepszym zawodnikiem turnieju.

Pierwszy mecz odbył się wczesnym przedpołudniem o godzinie 10:30. Wilki Morskie pokonały AZS Radex Szczecin 68:60. Jednak ten mecz był o pietruszkę, bo żadna drużyna nie miała już szans na wygranie memoriału. Co ciekawe pierwszoligowy AZS Radex ani razu nie prowadził z drugoligowcami.
Gospodarze turnieju - Spójnia, swój mecz zaczęła dość nerwowo. Jednak po punktach Stępnia i Ratajczaka, gospodarze uzyskali kilku punktowe prowadzenie. Kotwica łatwo nie odpuściła i po trzech trójkach z rzędu, Kołobrzeżanie wyszli na prowadzenie. Jednak od tego momentu na parkiecie rządził Tomasz Stępień. Do końca kwarty tylko on zdobywał punkty, a Spójnia wygrała pierwsze dziesięć minut 20:19. Stępień do tej pory zdobył aż czternaście punktów. W drugiej kwarcie obie drużyny miały problem ze zdobywaniem punktów. Jednak Spójnia zagrała nieznacznie lepiej i do przerwy biało-bordowi prowadzili 37:32. Trzecia kwarta była bardzo podobna do drugiej. Obie drużyny nie potrafiły zdobyć punktów ze stuprocentowych pozycji. Spójnia w tej kwarcie zdobyła zaledwie dwanaście punktów, a Kotwica jeszcze mniej, bo tylko osiem. W czwartej kwarcie Kotwica zawzięła się do odrabiania strat. Na dwie minuty przed końcem, goście przegrywali już tylko dwoma punktami. Wtedy na boisko wszedł Tomasz Stępień, który najpierw popisał się akcją dwa+jeden. A następnie trafił dwa razy za trzy. Ostatecznie Spójnia wygrała 69:61 i została nieoficjalnym mistrzem województwa zachodniopomorskiego.

Ponieważ wszystkie pozostałe zespoły miały po 4 punty o kolejności pozostałych miejsc decydowały małe punkty w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami (w PLK, I lidze i II lidze decydują małe punty ze wszystkich pojedynków). AZS miał bilans 128-124, Wilki Morskie 133-135 a Kotwica 129-131.

AZS Radex Szczecin - Wilki Morskie Szczecin 62:68 (11:20, 16:14, 18:20, 17:14)

AZS: Pacocha 14, Pytyś 14, Raczyński 10, Maksymiuk 8, Majcherek 5, Koszuta 4, Trela 4, Mielczarek 2, Biela 1.

Wilki Morskie: Wojdyr 15, Bojko 13, Stopierzyński 12, Kowalczuk 10, Nowacki 8, Knowa 5, Adamkiewicz 2, Milczyński 2.

Spójnia Stargard Szczeciński - Kotwica Kołobrzeg 69:61 (20:19, 17:13, 12:8, 20:21)

Spójnia: Stępień 24, Pabian 12, Ratajczak 10, Szczepaniak 7, Michalski 6, Parzych 4, Soczewski 4, Szpyrka 2.

Kotwica: Zyskowski 13, Niedźwiedzki 12, Djurić 11, Złoty 7, Kwiatkowski 5, Rajewicz 5, Arabas 4, Jefferson 4