Wygrana z beniaminkiem
Mocno osłabieni podopieczni trenera Gerarda Juszczaka uporali się z beniaminkiem Futsal Ekstraklasy. Do Gdańska Portowcy dojechali nie bez przygód.'Zero-czwórka' do Gdańska pojechała bez reprezentantów Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata (Artur Jurczak, Michał Kubik, Maciej Wołoszyn) oraz Dominika Kubraka i Łukasza Żebrowskiego, których w Szczecinie zatrzymały obowiązki służbowe. Co więcej, zabrakło też kontuzjowanego Maksima Moskaliuka, a dodatkowym osłabieniem było... gapiostwo naszych Brazylijczyków, którzy do toreb nie spakowali swojego obuwia. - Bardzo mi się spodobały trampki Douglasa - śmiał się wiceprezes zespołu z Grodu Gryfa Mirosław Grycmacher. - Nietypowe obuwie najwyraźniej mu służy, bo zaliczył asystę przy pierwszej bramce.
Na 1:0 strzelił Łukasz Tubacki, a 3 minuty przed końcem pierwszej połowy podwyższył Paweł Bogucki. Po zmianie stron nadal rządzili Portowcy, którzy szybko dołożyli kolejne dwa gole. Trzecią bramkę strzelił Daniel Maćkiewicz, a czwartą Marcin Mikołajewicz. Kiedy wydawało się, że sprawa wyniku jest już przesądzona, do głosu doszli gospodarze. 'Akademicy' trzykrotnie pokonywali naszego bramkarza, ale nie wystarczyło to choćby do remisu.
Po rozegraniu dwóch 25-minutowych połów, trenerzy umówili się na dogrywkę. W niej również lepsi okazali się szczecinianie, którzy po bramkach Boguckiego, Bartosza Przygórzewskiego i Konrada Żebowskiego zwyciężyli 3:0.
Dla szczecinian jest to drugie zwycięstwo w drugim letnim sparingu. Jednak jak podkreśla szkoleniowiec, na typ etapie przygotowań to nie wyniki są najistotniejsze. - Trzeba się cieszyć, że dublerzy zagrali dobry mecz - ocenia Juszczak. - Nie patrzymy na rezultaty, bo skupiamy się teraz na motoryce. Ja jestem zadowolony z tego, że w zespole nie ma żadnych kontuzji.
Kolejny mecz kontrolny 'zero-czwórki' już w niedzielę. Do Szczecina przyjadą mocno wzmocnieni latem Red Devils Chojnice i wszystkich kibiców Pogoni '04 już zapraszamy na to spotkanie. Początek sparingu, który odbędzie się w hali przy ul. Twardowskiego, od godziny 15.00.
ďż˝rďż˝dďż˝o: pogon04.szczecin.pl/Mateusz Brzeźniak