Zgodnie z planem
Piłkarze Floty Świnoujście wywalczyli drugi z rzędu komplet punktów. Wyspiarze pokonali u siebie Polonię Bytom 2:0 (1:0) i wskoczyli na pozycję lidera pierwszej ligi. Świnoujścianie przystępowali do meczu w roli faworyta. Polonia przed tym pojedynkiem była sporą niewiadomą, bo jak wiadomo, bytomianie dopiero niedawno dowiedzieli się, że będą występować na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Wyspiarze kontrolowali grę, dodatkowo goście od 36 minuty musieli grać w dziesiątkę. W najbliższą niedzielę Flota Świnoujście na wyjeździe zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.
Gospodarze od początku meczu zaatakowali i zmusili gości do uważnej gry w defensywie. Sporą aktywnością w pierwszych minutach wykazywał się Bartłomiej Niedziela, jednak brakowało poważnego zagrożenia pod bramką przyjezdnych. W 10 minucie meczu Polonia nieco ostudziła zapały Floty. Z dystansu uderzył Kamil Białkowski, a strzał z trudem wybił Grzegorz Kasprzik. Dziesięć minut później ładnie do uderzenia głową złożył się Bartosz Śpiączka, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę Mateusza Miki. W 36 minucie głupotą popisał się gracz drużyny gości. Piotr Kulpaka uderzył będącego bez piłki Ivana Udarevicia, za co sędzia główny wyrzucił go z boiska. Po chwili Flota objęła prowadzenie. Obrońcy gości źle wybili piłkę, ta trafiła do Piotra Kieruzela, który pięknym strzałem w okienko pokonał bramkarza Polonii. Kolejne ataki Floty w pierwszej połownie nie przyniosły kolejnej podbramkowej sytuacji.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Wyspiarze atakowali, ale nie mogli sobie stworzyć klarownej okazji. Dopiero rzut wolny z 58 minuty dał świnoujścianom kolejnego gola. Ivan Udarević bezpośrednim strzałem z 18 metra zaskoczył Mateusza Mikę i dwubramkowe prowadzenie Floty stało się faktem. W 64 minucie powinno być 3:0, jednak Bartłomiej Niedziela zmarnował sytuację sam na sam z golkiperem przyjezdnych. Obrońcy gości mieli wiele pracy w środowym meczu, mimo prowadzenie Wyspiarze nie rezygnowali ze zdobycia kolejnej bramki. Kwadrans przed końcem meczu Bartosz Śpiączka wrzucił piłkę w pole karne, ale tym razem defensorzy zdołali opanować chaos i wybili ją. W końcówce tempo nieco spadło i przyjezdni mogli odetchnąć. Wyniki nie uległ już zmianie i Flota mogła świętować drugie z rzędu zwycięstwo w tym sezonie.

2:0 - 58' - Ivan Udarević
FLOTA: Grzegorz Kasprzik - Radosław Jasiński, Sebastian Zalepa, Ivan Udarević, Patryk Fryc, Bartłomiej Niedziela, Bartosz Śpiączka (87' Michał Protasewicz), Marek Niewiada, Piotr Kieruzel, Sebastian Olszar (83' Daniel Chyła), Ensar Arifović (46' Christian Nnamani)

POLONIA: Mateusz Mika - Martin Baran, Piotr Kulpaka, James Sinclair, Michał Płókarz, Dawid Krzemień, Kamil Białkowski (64' Krzysztof Michalak), Kamil Banaś, Paweł Alancewicz (41' Paweł Gamla), Przemysław Szkatuła, Daniel Pietrycha (71' Maksym Pokotyluk)

Żółte kartki: Ensar Arifović, Patryk Fryc (Flota) / Dawid Krzemień, Kamil Banaś, Daniel Pietrycha, Paweł Gamla, James Sinclair (Polonia).

Czerwona kartka: Piotr Kulpaka (36', Polonia, za uderzenie rywala). sędzia: Dawid Piasecki, Piotr Cwalina, Marek Szerszeń, Łukasz Kolter (Pomorski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: WpV, Bengoro - dziękujemy