Politechnika bliska awansu
autor: crashW pierwszym spotkaniu III fazy Challenge Cup AZS Politechnika we własnej hali rozbiła ukraińską HC Dnieprianke Chersoń 36:21. Koszalinianki z 15 bramkową przewagą są bliższe awansu do kolejnej rundy. Rewanż jutro także w Koszalinie. Kapitalne zawody w bramce akademiczek rozegrała Solomiya Shyverska, która wybroniła wiele piłek.
Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od ataku Ukrainek, które jako pierwsze zdobyły bramkę za sprawą Anastasii Sinchuk. Dnieprianka dotrzymywała tempa koszalinianką do 13 minuty gdzie był remis lub akademiczki prowadziły jedną bramką. Później znaczną przewagę miały biało zielone. W 16 minucie po rzucie Tatiany Bieleni gospodynie prowadziły już 9:5. Wtedy o pierwszy czas poprosił trener przyjezdnych. Niestety nie przełożyło się to na obraz gry. Podopieczne trenera Waldemara Szafulskiego zdobywały kolejne bramki.
autor: crashW 21 minucie przewaga wynosiła już 5 bramek. W 24 minucie Anastasiia Sinchuk zdobyła 9 bramkę dla przyjezdnych. Do 30 minuty pierwszej połowy bramki zdobywały tylko koszalinianki. Wynik pierwszej połowy na 17:9 ustaliła młoda Paulina Gajdzis.

W drugiej połowie trener Szafulski na boisko sukcesywnie dał grać młodym zawodniczką. Na placu gry pojawiły się Adrianna Nowicka, Paulina Gajdzis, Emilia Lach. Pierwsze bramkę zdobyły Ukrainki, chwilę później ze skrzydła odpowiedziała Paulina Muchocka. W 32 minucie przewaga akademiczek wynosiła 10 bramek 20:10. Wynik spotkania oscylował w granicy przewagi 10 bramek dla koszalinianek. W 48 minucie przewaga ta wynosiła już 12 bramek 29:17. Biało zielone w każdym elemencie gry przewyższały przyjezdne. Szczypiornistki Dnieprianki były tylko tłem dla świetnie grającej Politechniki. W 56 minucie po bramce Adrianny Nowickiej gospodynie prowadziły 33:19. na 10 sekund przed zakończenie spotkania koszalinianki wykonywały jeszcze rzut karny, który skutecznie wykorzystała Ewa Rybicka i ustaliła wynik spotkania na 36:21. W ukraińskiej drużynie wyróżniała się tylko Anastasiia Sinchuk, która w całym spotkaniu zdobyła 9 bramek.

Przed jutrzejszym spotkaniem Politechnika jest w świetnej sytuacji. Jeżeli jutro wygrają lub przegrają przewagą mniejszą niż 15 bramek to awansują do kolejnej rundy Challenge Cup.

relacjďż˝ dodaďż˝: crash