Trzy punkty Chemika w dwumeczu z Błękitnymi
autor: C80W minioną niedzielę także juniorzy Chemika Police pożegnali się z tegorocznymi rozgrywkami Lig Wojewódzkich. Pierwsi na boisko wybiegli juniorzy młodsi, którzy gładko pokonali 5:2 (3:2) Błękitnych Stargard. Niestety mniej szczęścia mieli juniorzy starsi, którzy ulegli rywalom 1:2 (1:1).

JM KP Chemik Police - Błękitni Stargard 5:2 (3:2)

Chemik: Daniel Woreta (41’ Kodzis) - Nowak, Szałek, Dawid Woreta, Terlikowski, Borucki, Dębicki, Ziarniewicz (58’ Przechodzki), Kowalski (41’ Filar), Karabin, Morszczyzna (52’ Zieliński)

Błękitni: Marczuk - Żaczek, Szyszkowski, Makijewski (41’ Szafrański), Horla, Legwiński, Lewandowski (41’ Bieliński), Wiśniewski, Bala, Babirecki, Radliński

1:0 - 3 minuta - Tomasz Borucki
2:0 - 7 minuta - Oliwer Horla (samobójczy)
2:1 - 10 minuta - Kacper Żaczek
2:2 - 22 minuta - Kacper Żaczek
3:2 - 35 minuta - Karol Szałek
4:2 - 48 minuta - Tomasz Borucki
5:2 - 66 minuta - Jakub Zieliński

Lepszego wejścia w mecz swojej drużyny trener Józef Rembisz nie mógł sobie wyobrazić. Ledwo na zegarku pojawiła się siódma minuta meczu, a juniorzy Chemika prowadzili 2:0. Najpierw po uderzeniu Tomasza Boruckiego z rzutu wolnego piłka przeszła między zawodnikami i wpadła do bramki koło dalszego słupka, a po chwili po centrze Kamila Karabina własnego bramkarza wślizgiem zaskoczył Oliwer Horla. Później w ciągu zaledwie kwadransa Kacper Żaczek z Błękitnych doprowadził do remisu. W 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wślizgiem wykorzystał niezdecydowanie obrony, zaś po chwili na bramkę zamienił prostopadłe podanie Jarosława Legwińskiego. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła między zawodników i po uderzeniu Karola Szałka pod poprzeczkę Chemik ponownie objął prowadzenie.

Po przerwie padły tylko dwa gole i oba dla Chemika. Osiem minut po wznowieniu gry Piotr Dębicki dośrodkował w pole karne, zaś Tomasz Borucki ładnym strzałem z powietrza nie dał szans bramkarzowi Błękitnych. Wreszcie w 66 minucie po podaniu z bocznego sektora wynik spotkania strzałem do pustej bramki ustalił Jakub Zieliński.

JS KP Chemik Police - Błękitni Stargard 1:2 (1:1)

Chemik: Owczarzak - Matczak, Piotrowski, Klimkowicz (46’ Kupiński), Chmielewski (77’ Jaskólski), Szczupaczyński, Wiejkuć, Karpiński, Gołębiowski, Olszewski (60’ Olszewski), Trepkowski

Błękitni:
Wasikowski - Sawicki, Wochna (84’ Makijewski), Kmiecik, Dura, Ziętkowski, Matuszak, Kostyk, Madej, Banach, Loduchowski (75’ Lewandowski)

1:0 - 6 minuta - Jakub Karpiński
1:1 - 15 minuta - Jacek Loduchowski
1:2 - 60 minuta - Oskar Dura

Również w meczu juniorów starszych piłkarze Chemika błyskawicznie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Bartosza Gołębiowskiego bramkarza strzałem pod poprzeczkę pokonał Jakub Karpiński. Szansę na podwyższenie w kolejnych minutach mieli ponownie Karpiński oraz Gołębiowski, jednak nieźle na linii spisywał się Krzysztof Wasikowski. Kwadrans po rozpoczęciu spotkania na strzał z ponad 25 metrów zdecydował się Jacek Loduchowski i po pięknym uderzeniu piłka wylądowała w bramce. Dziesięć minut później piłkarze Chemika mieli kolejną szansę na bramkę. Prawą stroną w pole karne wbiegł Sylwester Trepkowski, podał na środek pola do Marka Olszewskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza uderzył bardzo słabo i daleko od bramki. W odpowiedzi po zagraniu w tempo sam na sam z bramkarzem wyszedł Łukasz Kostek, jednak w pojedynku górą był Marcin Owczarzak.

Tuż po przerwie ponownie na boisku zrobiło się ciekawie. Po zamieszaniu przed bramką Oskar Dura trafił w słupek, Chemik natychmiast wyszedł z kontrą jednak samotny atak Bartosza Gołębiowskiego wślizgiem poza polem karnym przerwał Wasikowski. Dziewięć minut później Oskar Dura zaatakował prawą stroną Co prawda pierwszy strzał zablokował Andrzej Matczak, jednak wobec dobitki zawodnicy Chemika byli już bezsilni. Zawodnicy z Polic ciągle dążyli do wyrównania, jednak nie byli w stanie przewagi przekuć na wyrównanie. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu na bramkę z bliska główkował Gołębiowski, jednak i tym razem nieźle spisał się bramkarz, który paradą przeniósł strzał nad poprzeczką.

relacjďż˝ dodaďż˝: C80

LWJ Młodsi (2012/2013)
Chemik Police JM Błękitni Stargard JM
5 2
18-11-2012 12:00
bramki: Adrian Klimczak 2, Bartosz Gołębiowski 2, Mateusz Kowalczyk (Chemik) dodaj video
sędzia: Tomasz Winiarczyk - Dawid Błaszczak, Michał Dominiak (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, lahcim - dziękujemy