Trzy punkty zostają w Gryficach
W niedzielne popołudnie spotkały się obie drużyny z I klasy juniorów. Sparta Gryfice podejmowała Pomorzanin Nowogard. Wcześniejsze artykuły, które przedstawiały drużynę przyjezdną nie były na marne i po ciężkim boju gryficzanie wygrali 2:1, ale zacznijmy od początku ... Oba zespoły wyszły mocno zmobilizowane i miały wielką chęć pokazać swoje umiejętności. Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy z minuty na minute rozkręcali się. Stwarzali składne akcje po których padały strzały. W końcu przyszła 27 minuta kiedy to sfaulowany został Dawid Kujawski po minięciu czterech zawodników.
Maciej Kotwas ustawił sobie piłkę prawie w narożniku płyty boiska i mocno wrzucił w pole karne. Piłka minęła wszystkich zawodników, a na zamknięciu został Kornel Gójski, który uderzył głową z 2 metrów i wyprowadził Spartę na prowadzenie. Mecz w pierwszej połowie nie był rewelacyjnym widowiskiem, jedno uderzenie na bramkę Pomorzanina, a tak to gryficcy juniorzy narzucali styl gry. W przerwie zmuszony do opuszczenia boiska był Dawid Kujawski, który rozegrał wczoraj mecz w pierwszej drużynie. Za niego wszedł Cezary Palicki. Druga połowa przyniosła kibicom zdecydowanie więcej emocji. Na początku drugiej połowy bo już w 50 minucie bramkę strzelił Patryk Gierczak po ładnym zagraniu przez Mikołaja Folwarskiego. Wtedy to się zaczęło. Gospodarze poczuli się zbyt pewnie i się dosłownie rozluźnili. Wiele akcji stwarzali sobie goście. Co raz groźniejsze uderzenia. W 75 minucie wrócił po kontuzji Jakub Dylewski, wszedł za Hieronima Tęcze. W 80 minucie przyjezdni strzelili bramkę kontaktową po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego z około 25 metrów. Gryficcy juniorzy nie mogli wyjść z własnej połówki i bliscy byli straty kolejnego gola. Mateusz Sadowski sfaulował rywala na 17 metrze w 88 minucie. Groźny strzał, który trafił w poprzeczkę był ostatnim uderzeniem w tym meczu. Sędzia Adrian Spaczyński odgwizdał koniec spotkania, a gryficzanie strasznie wyczerpani mogli zaśpiewać po raz kolejny : 'Tak się bawi i wygrywa MKS !'.

relacjďż˝ dodaďż˝: Share

I klasa juniorów - gr. 1 Szczecin (2012/2013)