Kotwica pokonuje rezerwy Pogoni
autor: Krzysztof CichomskiKotwica odniosła kolejne zwycięstwo w lidze. Podopieczni Wiesława Bańkosza pokonali Pogoń II Szczecin 4:1. Trzy bramki dla biało-niebieskich strzelił Tomasz Parzy, a jedną Roland Kazubowski. Dla gości gola zdobył Radosław Wiśniewski, który w tym sezonie wystąpił w czterech meczach pierwszego zespołu w T-Mobile Ekstraklasy.
Oprócz Wiśniewskiego w szeregach Pogoni II występy na najwyższym poziomie ligowym w tym sezonie na koncie mają Grzegorz Bonin i Łukasz Zwoliński, a bramkarz Bartosz Fabiniak był nawet w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera, choć ostatecznie w kadrze nie zadebiutował.
Mecz mógł zacząć się efektownie dla Kotwicy, już w 2. minucie Łukasz Cebulski wrzucił piłkę w pole karne, Fabiniak niepewnie interweniował, ale obrońcy wybili piłkę daleko poza pole karne. Minutę później z lewej strony w pole karne wpadł Michał Smarzyński, jego strzał odbił bramkarz gości, a czyhającego na dobitkę Cebulskiego uprzedził obrońca. 8 i 9 minuta to dwa groźne strzały Rolanda Kazubowskiego, w obu przypadkach piłka jednak minęła słupek. Goście zagrozili bramce Kotwicy w 12. minucie, ale świetnie spisał się Łukasz Krymowski.

Po efektownym początku następna ciekawa sytuacja miała miejsce dopiero w 37. minucie. Rozpędzony na lewej stronie Wiśniewski wpadł w pole karne, dograł na trzeci metr do Rafała Gutowskiego, ale tego uprzedził Krymowski.

Druga połowa była znacznie ciekawsza. Już w 47. minucie Tomasz Rydzak świetnie wypatrzył w polu karnym Kazubowskiego, ale jego strzał został zablokowany. W 54. minucie w końcu kołobrzeżanom dopisało szczęście. po rajdzie lewą stroną Kazubowski dośrodkował na głowę Tomasza Parzego, a ten otworzył wynik spotkania. Goście odpowiedzieli w 61. minucie. Łukasz Zwoliński wykorzystał błąd obrońców i dograł do niepilnowanego Wiśniewskiego, który w sytuacji sam na sam nie miał problemu z pokonaniem Krymowskiego. Dwie minuty później mogło być 2:1 dla Kotwicy, ale strzał bardzo aktywnego Kazubowskiego był minimalnie niecelny.

W 71. minucie na boisku pojawił się Patryk Skórecki i już w pierwszej swojej akcji świetnie wypatrzył Parzego, a ten potężnie huknął z ponad 25 metrów w samo okienko bramki Pogoni. Trzy minuty później było już 3:1. Kazubowski zauważył, że Fabiniak jest wysunięty z bramki i przelobował go z 20 metrów. Ostateczny cios zadał w 79. minucie Parzy uderzając z 14 metrów po podaniu Skóreckiego. Wygrana Kotwicy mogła być wyższa, w 85. minucie Skórecki dokładnie 'obsłużył' podaniem Rydzaka, ale ten w sytuacji sam na sam trafił prosto w Fabiniaka.

Kotwica odniosła czwarte zwycięstwo w czwartym meczu pod wodzą Wiesława Bańkosza i awansowała już na trzecie miejsce w tabeli, mając na koncie tyle samo punktów co druga Gwardia Koszalin.

10 listopada 2012 - Stadion Miejski im. Sebastiana Karpiniuka (500 widzów)

KOTWICA KOŁOBRZEG - POGOŃ II SZCZECIN
4-1 (0-0)

1-0 Tomasz Parzy (54'), 1-1 Radosław Wiśniewski (61'), 2-1 Tomasz Parzy (71'), 3-1 Roland Kazubowski (74'), 4-1 Tomasz Parzy (79')

sędziowie: Radosław Mordaka - Zygmunt Zaborowski, Jacek Grzybek

KOTWICA KOŁOBRZEG: Łukasz Krymowski - Kacper Chruściński, Jakub Poznański, Oleksandr Zhdanov, Mateusz Wesserling, Łukasz Cebulski (46' Marek Kowal), Paweł Dirda (86' Honorat Stróż), Tomasz Parzy, Tomasz Rydzak, Michał Smarzyński (71' Patryk Skórecki), Roland Kazubowski (89' Marcin Wachowicz)

POGOŃ II SZCZECIN: Bartosz Fabiniak - Mateusz Sobolczyk (86' Adrian Chodorowski), Adrian Krzywiecki, Adam Porzeziński, Rafał Gutowski, Sebastian Rudol (83' Maciej Majak), Radosław Wiśniewski, Patryk Galoch, Kajetan Pogorzelczyk (78' Kamil Walków), Grzegorz Bonin (65' Paweł Szewczykowski), Łukasz Zwoliński

4:1 - 79' - Parzy
Kotwica: Kotwica: Krymowski – Chruściński, Poznański, Zhdanov, Wesserling, Dirda (87′ Stróż), Cebulski (46′ Kowal), Parzy, Rydzak, Smarzyński (70′ Skórecki), Kazubowski (90′ Wachowicz)

Pogoń II: Fabiniak, Sobolczyk ( 88-Chodorowski), Krzywicki, Porzeziński, Gutowski, Rudol ( 84-Majak), Pogorzelczyk ( 77-Walków), Galoch, Wiśniewski, Bonin ( 64-Szewczykowski), Zwoliński

sędzia: Radosław Mordaka - Zygmunt Zaborowski, Jacek Grzybek (Pomorski ZPN, Gdynia)

Dane pomogli uzupełnić: AnonymousHaker, baaru, Merida, Kolberg, Bengoro - dziękujemy