Kotwica nie zwalnia
Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg nie zwalniają tempa i odnieśli kolejne zwycięstwo w trzeciej lidze bałtyckiej. Tym razem na stadionie przy ul.Marynarki Polskiej w Gdańsku pokonali miejscową Polonię 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 85 minucie Oleksandr Żdanow.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się piłkarze Kotwicy,którzy w pierwszej odsłonie posiadali więcej klarownych sytuacji. Natomiast gdańszczanie zaskoczyli nieustępliwością typowanych przed sezonem do awansu kołobrzeżan.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków drużyny z Kołobrzegu, którzy chcieli jak najszybciej udokumentować swoją przewagę.Nie potrafili jednak sobie stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola.Polonia z kolei wyczekiwała na wyprowadzenie szybkiego kontrataku.

W 65 minucie w drużynie gości nastąpiła pierwsza zmiana,za Patryka Pietrasa wszedł Honorat Stróż, ale w dalszym ciągu gra przyjezdnych nie zachwycała. W 81 minucie goście mogli prowadzić, ale piłka po interwencji golkipera miejscowych uderzyła w słupek.W kolejnych minutach nadal nieco lepszym zespołem była Kotwica,która w 85 minucie wykonywała stały fragment gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybił bramkarz Radosław Cimanowski, ale do piłki dopadł Oleksandr Żdanow i strzałem głową skierował ją do bramki obok leżącego na ziemi bramkarza gospodarzy.

Chwilę później gdańszczanie próbowali jeszcze wyrównać,ale w ich szybki atak zdecydowanie wkroczyli defensorzy gości. Po tej akcji gospodarze domagali się karnego za zagranie ręką w polu karnym. Arbiter był innego zdania i puścił grę,a podopieczni Pawła Pagieły pomimo dobrej gry nie zdołali sprawić niespodzianki. Dla Kotwicy było to trzecie zwycięstwo z rzędu i co istotne, trzecie odkąd zespół prowadzi Wiesław Bańkosz,który zastąpił niedawno trenera Macieja Wachowskiego.
�r�d�o: m.trojmiasto.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: BABol