Kotwica pokonuje Gryf
Kotwica pokonała Gryf Słupsk 2:0 w meczu 11 kolejki III ligi. Bramki dla naszego zespołu strzelili Tomasz Rydzak i Marek Kowal. Pierwszą dobrą okazję Kotwica miała w 8. minucie. Dośrodkowana przez Rydzaka piłka trafiła pod nogi wbiegającego na piąty metr Michała Smarzyńskiego, ale ten został zatrzymany przez bramkarza. Pięć minut później po strzale Smarzyńskiego piłka wpadła już do siatki, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Goście dopiero około 20 minuty otrząsnęli się z naporu Kotwicy i przeprowadzili kilka ciekawych sytuacji, do przerwy jednak bramki nie padły.

Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w 63 minucie Smarzyński, który wykorzystał potknięcie rywala na środku boiska i popędził sam naprzeciw bramkarza gości, ale mijając go zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał umieścić jej w siatce. Co nie udało się Smarzyńskiemu zrobił minutę później Rydzak. Dokładnie prostopadle podał Kowal, a popularny 'Rydzu' nie zmarnował okazji sam na sam z Patrykiem Wójcikiem. Kwadrans później role się odwróciły, tym razem to Rydzak dośrodkował z lewej strony,a Kowal strzałem głową ustalił wynik na 2:0. W końcówce jeszcze dobrą okazję miał Paweł Włodarczewski, ale z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza.

Kotwica pokonała Gryfa odnosząc drugie zwycięstwo pod wodzą nowego trenera. Dało to naszej drużynie awans na piątą pozycję w tabeli. Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają w sobotę 3 listopada o godzinie 11 w Gdańsku z tamtejszą Polonią.

Kotwica Kołobrzeg - Gryf Słupsk 2:0

Tomasz Rydzak 64, Marek Kowal 79

Kotwica: Krymowski - Dirda, Poznański, Zhdanov, Wesserling, Pietras, Parzy, Skórecki (46 Cebulski), Rydzak, Kazubowski (61 Kowal), Smarzyński (86 Włodarczewski)

2:0 Marek Kowal (79' - głową)
Kotwica: Krymowski - Dirda, Poznański, Żdanow, Wesserling, P. Pietras, Parzy, Skórecki (46 Cebulski), Rydzak, Kazubowski (62 M. Kowal), Smarzyński (86 Włodarczewski).

Gryf: Wójcik - Żmudzki, Michalak, Szutenberg, S. Schulz, Bryndal, Świdziński (72 Sidor), Waleszczyk (76 Piechowski), Kozłowski (72 Lisowski), Gibczyński, Biegański.

Żółte kartki: Poznański, Kazubowski, Dirda (Kotwica) - Świdziński, Żmudzki (Gryf) sędzia: Marcin Zarwalski - Wnuk, Roman Stanisławczyk (Pomorski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: damianek2311, baaru, Merida, Kolberg, slupszczanin - dziękujemy