Dąb pokonany w Kołobrzegu
Na stadionie im.Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu miejscowa Kotwica pokonała Dąb Dębno 1:0 (0:0) w meczu drugiej kolejki III Ligi Bałtyckiej. Zwycięskie trafienie zanotował Michał Smarzyński w 46 minucie meczu. Pierwsza połowa, choć rozpoczęta z animuszem przez obie ekipy, nie była zbyt ciekawa. Co prawda w 2 minucie w pole karne Kotwicy wpadł Michał Szubert (ostatecznie zatrzymany przez obrońców), a w odpowiedzi po akcji Michała Smarzyńskiego głową strzelał Roland Kazubowski, ale później działo się niewiele ciekawego. Godna odnotowania była jeszcze sytuacja z 31 minuty, gdy dobrze dogrywana piłka z prawej strony trafiła na ósmy metr do Jakuba Poznańskiego, a ten uderzył z pierwszej piłki minimalnie obok słupka.
Nieco więcej emocji było w drugiej części spotkania.Lepsze wrażenie sprawiała Kotwica i to ona jak się później okazało zdobyła jednego gola w tym meczu. Szybko przeprowadzona akcja przez gospodarzy dała rzut rożny, a dośrodkowanie Honorata Stróża już w 50 sekundzie gry w podbramkowym zamieszaniu na gola zamienił Michał Smarzyński.Dębnianie w tym okresie nie potrafili skonstruować składnej akcji, tymczasem Smarzyński miał kolejną okazję, tym razem minimalnie pudłując w niezłej sytuacji. W 60 minucie jeden z zawodników biało-zielonych wrzucał piłkę w pole karne,która trafiła na głowę niepilnowanego Mateusza Szczurka, ale ten chyba nie do końca jej się spodziewał i nie trafił w światło bramki.

W 66 minucie kolejną dobrą okazję mieli gospodarze. Sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Marek Kowal. Sebastian Fabiański odbił jednak piłkę, a dobitka Pawła Włodarczewskiego była niecelna. W tym okresie piłkarze Dębu nastawili się na szybkie kontry.Jedna z nich zakończyła się groźnym strzałem Michała Szuberta, po którym piłka jednak minęła lewy słupek bramki Cezarego Szybki. Dębnianie dążyli do wyrównania i stwarzali sobie kolejne okazje. W 68 minucie udało im się nawet minąć Cezarego Szybkę, ale ostatecznie sytuację wyjaśnił Jakub Poznański w ostatniej chwili wybijając piłkę z pola bramkowego.

Po stronie Kotwicy próbowali szczęścia Tomasz Rydzak i Marek Kowal, ale ich strzały nie przyniosły spodziewanego efektu, tymczasem gospodarzy mógł skarcić Michał Szubert, ale jego lob w 90 minucie nad Szybką minął bramkę Kotwicy.
Ostatecznie kibice nie zobaczyli więcej bramek i trzy punkty zostały w Kołobrzegu.

1:0 - 46' - Michał Smarzyński dodaj video
Kotwica: Cezary Szybka - Tomasz Rydzak, Jakub Poznański, Artur Sarna, Mateusz Wesserling, Paweł Dirda, Michał Smarzyński (59 Paweł Włodarczewski), Honorat Stróż (90 Patryk Pietras), Tomasz Parzy, Patryk Skórecki (72 Mariusz Kurczak), Roland Kazubowski (54 Marek Kowal)

Dąb: Sebastian Fabiański - Mateusz Płaczek, Robert Gaca, Henryk Kurdykowski, Tomasz Szwiec, Dominik Husejko, Grzegorz Szczepanik, Kamil Kassian (83 Roman Majchrzak), Jarosław Gluza (46 Maciej Wyganowski), Jacek Jarecki (59 Mateusz Szczurek), Michał Szubert

żółte kartki: Mateusz Wesserling (Kotwica Kołobrzeg) - Robert Gaca, Michał Szubert (Dąb Dębno) sędzia: Paweł Klimczak - Krzysztof Kochel, Piotr Pagieła (PZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, transferowiec - dziękujemy