Pogrom przy Twardowskiego
autor: C80Zawodnicy Pogoni ’04 bez większych problemów pokonali przed własną publicznością AZS UŚ Katowice 9-2. Dzięki temu zwycięstwu i potknięciu Clearexu Chorzów w Toruniu szczecinianie wskoczyli na podium tabeli ekstraklasy.

Już od samego początku spotkania widać było dużą różnicę w poziomie gry obu zespołów, Portowcy nie pozwalali na zbyt dużo przeciwnikowi. Worek z bramkami otworzył w czwartej minucie Marcin Mikołajewicz, który obrócił się z piłką mając obrońcę na plecach i strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza AZS-u. Zawodnicy z Katowic grali bardzo ostro w tym meczu i przez to już w jedenastej minucie mieli na koncie przekroczone sześć przewinień, każdy kolejny faul skutkował przedłużonym rzutem karnym dla gospodarzy.
Szczecinianie wykorzystali agresywną grę przeciwnika i po trzech trafieniach z przedłużonego rzutu karnego Daniela Maćkiewicz oraz Łukasza Tubackiego z gry prowadzili po trzynastu minutach 5-0. Gospodarze od tego momentu pozwolili na trochę więcej przeciwnikowi, ale dalej kontrolowali grę. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy bramkę na 5-1 zdobył strzałem z dalszej odległości Adama Grędysa, chwilę później przed kolejną szansą na podwyższenie wyniku stanął Maćkiewicz, ale tym razem bramkarz gości wybronił jego strzał z przedłużonego rzutu karnego.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście, ale strzały Jędrzeja Jasińskiego i Rafała Jarzmika pewnie bronił Nicole Neagu. Po paru minutach ponownie kontrolę nad meczem przejęła „zero-czwórka”. W czwartej minucie znakomitym podaniem popisał się bramkarz gospodarzy, który z własnego pola karnego posłał piłkę wprost na głowę Tubackiego, a ten pokonał bezradnego w tej sytuacji Michała Krajewskiego. Na parkiecie zaczęli pojawiać się najmłodsi podopieczni Gerarda Juszczaka - Paweł Bogucki, Łukasz Koszmider, Bartosz Przygórzewski , Marcin Wołoszyn, oraz debiutujący w ekstraklasie Konrad Żebrowski. Nie wpłynęło to jednak na postawę szczecinian. Na listę strzelców kolejno wpisywali się jeszcze dwukrotnie Ricardo i Mikołajewicz. Na cztery minuty przed końcem bramkę na 9-2 strzelił Łukasz Tosik. Goście starali się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale większość ich akcji kończyła się strzałami obok bramki.

9-2 - Łukasz Tosik 36:32
Pogoń 04 Szczecin: Nicolae Neagu (1), Łukasz Tubacki (7), Marcin Mikołajewicz (10), Bartosz Przygórzewski (11), Łukasz Żebrowski (13), Douglas Dos Santos Nicolau (14), Maciej Wołoszyn (15), Konrad Żebrowski (16), Ricardo Gomes Junior (18), Artur Jurczak (20), Michał Kubik (23), Daniel Maćkiewicz (46), Łukasz Koszmider (90), Paweł Bogucki (92)
AZS UŚ Katowice: Adam Grędysa (5), Łukasz Kuś (10), Rafał Jarzmik (13), Łukasz Tosik (16), Szymon Morgała (17), Robert Gładczak (20), Przemysław Rajkiewicz (22), Michał Krajewski (23), Jędrzej Jasiński (55), Robert Satora (77), Maciej Kamiński (95)

Żółta kartka: Kuś (AZS) sędzia: Grzegorz Hamowski, Ryszard Walendziak, Łukasz Ostrowski

Dane pomogli uzupełnić: gutz, Bengoro - dziękujemy