Pogoń ME wygrywa z Hutnikiem
autor: aszefW deszczowe, piątkowe popołudnie doszło do pierwszego i ostatniego sparingu Młodej Pogoni przed wyjazdem na zgrupowanie do Sypniewa. Młoda Pogoń pokonała w meczu sparingowym Hutnik Szczecin (4:1). Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Mecz upłynął pod dyktando Portowców. Dla kliku młodych chłopaków była to ostatnia możliwość przekonania trenera do swoich umiejętności i zapewnienia sobie miejsca na obóz w Sypniewie. Gospodarze przeważali od początku meczu. W pierwszej połowie nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Najlepsze okazje ku temu miał Szymon Kapelusz. Najpierw nie zdołał zmieścić piłki przy lewym słupku bramki Hutnika. W kolejnej sytuacji górą był Tomasz Judkowiak. Golkiper zachował się przytomnie i nie dał się przelobować.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Pogoni, które szybko przyniosły efekt. W 52. minucie Mateusz Wilk wykorzystał błąd obrony i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie ją wykorzystał. Gol zachęcił do dalszych ataków. Młodzież nie odpuszczała, stosowała wysoki pressing, co znacznie utrudniało wyprowadzenie akcji Hutnikom.

Na kolejną bramkę trzeba było czekać kilka minut. Bartosz Sopiński przedarł się prawym skrzydłem i wpadł w pole karne. Tam dojrzał lepiej ustawionego Filipa Łaźniowskiego. Skrzydłowy zdołał jeszcze ominąć obrońcę i pewnie pokonał bramkarza. Przy stanie 2:0 gra się wyrównała, choć i tak inicjatywa należała do Pogoni.

Na 10 minut przed końcem Hutnik zdobył kontaktowego gola. Do zagranej z lewego skrzydła piłki dopadł napastnik Hutnika. Uderzył futbolówkę i ta po rykoszecie wpadła do bramki Łukasza Botscha. Portowcy nie kazali długo czekać na swoją odpowiedź. Najpiękniejszą bramkę zdobył Karol Izdebski. Wychodzącego na wolne pole Karola Izdebskiego wypatrzył Alan Błajewski. Zagrał mu w tempo, a Izdebski fantastyczne uderzył po długim słupku zewnętrzną częścią stopy z 16 metrów.

Dzieła zniszczenia dokonał Maciej Miziński. Przechwycił piłkę w strefie obronnej Hutnika i bez większych kłopotów ustalił wynik spotkania.
�r�d�o: Gracjan Gniadek (PogonSzczecin.pl)

4:1 - 84' - Maciej Miziński
Pogoń Szczecin ME: Patryk Wasilewski (46' Łukasz Botsch) – Adrian Żmija (46' Alan Błajewski), Adam Wójcik, Piotr Bzdręga (46' Adrian Kaczmarek), Jakub Cerazy (70' Adrian Żmija), Mateusz Wilk (80' Oskar Fijałkowski), Oskar Fijałkowski (46' Kamil Zieliński), Błażej Chouwer (46' Maciej Miziński), Daniel Jałoszyński (46' Filip Łaźniowski), Szymon Kapelusz (46' Karol Izdebski) – Mateusz Romańczyk (46' Bartosz Sopiński)

Hutnik Szczecin: Judkowiak, Swędra, R.Kozłowski, Tondrik, zawodnik testowany, Mendyk, Szumiato, Rajmer, Świech, Juszczak, Kobielski.
Grali również: Cichosz, Rydzak, Niedźwiecki, Wolski, Wojtas, Szlachetka, Firmanty, Hołowiej, Drozd.

sędzia: Piotr Spunda - Maciej Spunda, Emilia Czapelska

Dane pomogli uzupełnić: Hutnik81, rudy66 - dziękujemy