Powiedzieli po meczu
autor: mirekpogon04Wszyscy uczestnicy pomeczowej konferencji prasowej zgodnie stwierdzili, że to szczecinianie w tym meczu byli zespołem lepszym, jednakże zwycięstwo nie przyszło łatwo. Poniżej prezentujemy wypowiedzi trenerów i piłkarzy obu drużyn.
Rafał Krzy¶ka (graj±cy trener Gwiazdy Ruda ¦l±ska): Chciałbym podziękować Pogoni '04 za przybycie na pogrzeb Dawida Hajnca i uczczenie jego pamięci minut± ciszy przed meczem. Mam nadzieję, że wszystkie kluby będ± się jednoczyć w takich chwilach. Co do meczu, Pogoń była zespołem zdecydowanie lepszym. Nie stworzyli¶my praktycznie żadnej sytuacji i bronili¶my się przez całe spotkanie. Gospodarze w końcu trafili a wiedziałem, że wygra ten, kto pierwszy strzeli bramkę. Z perspektywy boiska miałem dzi¶ bardzo dużo pracy. Chwała moim zawodnikom, że zostawili na parkiecie sporo serca. Do Szczecina jechali¶my cały dzień i w II połowie było już widać, że brakuje sił. Nasza skuteczno¶ć jest póki co dramatyczna i nie mamy ludzi od strzelania goli.
Jacek Hewlik (Gwiazda): Przyjechali¶my powalczyć o 3 punkty, ale długa podróż dała się nam we znaki. Dopóki było 0:0, liczyli¶my na jak±¶ udan± kontrę. Po stracie bronili¶my się, dostali¶my drug± bramkę, a potem nieudanie grali¶my w przewadze. Pogoń była lepsza.

Gerard Juszczak (trener Pogoni '04 Szczecin): Fajnie słuchać ciepłych słów trenera go¶ci, ale wiemy, że przed nami jeszcze dużo pracy. Mimo wyniku nie był to łatwy mecz. Udało się napocz±ć przeciwnika, ale do 32 minuty nie było widowiska. Dziękuj± zawodnikom za cierpliwo¶ć. Pierwsze punkty ciesz±, a teraz będziemy grali o zwycięstwo w każdym kolejnym pojedynku.

Łukasz Żebrowski (Pogoń '04): To faktycznie był trudny mecz. Mieli¶my spor± przewagę, z której długo nic nie wynikało. W przerwie uczulałem chłopaków, że musimy cierpliwie pracować na gola. Dzisiejszy wynik to dobry prognostyk przed kolejnym meczem w Pyskowicach.

5:1 Przygórzewski 40'
Pogoń '04: Neagu - Jurczak, Ł. Żebrowski, Maćkiewicz, Tubacki, Ricardo, Douglas, Kubik, Mikołajewicz, Wołoszyn, Bogucki, Przygórzewski.

Gwiazda: Krzy¶ka - Słonina, Zabłocki, Omylak, Hewlik, Jonczyk, Piasecki, Bugański, Siadul.

Żółte kartki: Zabłocki, Krzy¶ka, Jonczyk, Omylak sędzia: Jarosław Gryckiewicz, Ryszard Walendziak, Łukasz Struk

Dane pomogli uzupełnić: baaru, Chelsea, Bengoro - dziękujemy