Pogoń wygrywa w pierwszym meczu kontrolnym
Pogoń Połczyn-Zdrój pewnie zwyciężyła Błękitnych Szczecinek 8:1 (2:0) w pierwszym meczu kontrolnym pod wodzą nowego szkoleniowca - Wojciecha Hryciów. Bramki dla 'Zdrojowców' zdobyli: Marek Tkacz (x3), Olaf Pietrzela (x3), Piotr Czarnota (x1), Igor Walczak (x1).

Pogoń rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu dawnej V ligi pod wodzą nowego szkoleniowca. Romana Kołączyńskiego zastąpił, na stanowisku trenera pierwszej drużyny, Wojciech Hryciów.

Zawodnicy mają już za sobą 2 tygodnie treningów, ale to dopiero początek przygotowań. Aktualnie, jak wyjaśnia trener, - koncentrowaliśmy się głównie nad wytrzymałością. W następnych tygodniach przyjdzie czas na treningi szybkościowe i zgranie drużyny w meczach sparingowych.

W pierwszym z 5 zaplanowanych meczów kontrolnych Pogoń spisała się bardzo dobrze, pewnie pokonując beniaminka okręgowej klasy regionalnej (VI liga) Błękitnych Szczecinek 8:1 (2:0). Tylko pierwsze 20 minut tego meczu toczyło się na wyrównanym poziomie. Z minuty na minutę goście tracili siły, a Pogoń przejmowała inicjatywę. Worek z bramkami rozwiązał Marek Tkacz, który bardzo ładnym strzałem z 20 metrów pewnie pokonał bramkarza gości. Trener Hryciów wystawił Marka Tkacza jako napastnika, a ten udowodnił wyborna formę strzelecką pokonując bramkarza gości jeszcze 2 krotnie. W sumie notując w meczu hat - tricka.

Pogoń wystąpiła w tym meczu bez 5 podstawowych zawodników z poprzedniego sezonu. W składzie zabrakło między innymi lidera Mateusza Kowalczyka oraz Bartosza Urbańskiego, który prawdopodobnie podpisze kontrakt z Kotwicą Kołobrzeg. Trener Hryciów zmienił ustawienie drużyny, desygnując do gry dwóch napastników. Zmienił również ustawienie zawodników na pozycjach. W drużynie pojawiły się również nowe twarze.

Najbliższe dwa mecze kontrolne Pogoń rozegra z Raselem Dygowo 21 lipca o godzinie 17:00 oraz z Lechem Czaplinek dzień później 22 lipca o godzinie 17. Oba spotkania w Połczynie-Zdroju.

Pogoń: Pedrycz - Suchecki, Halec, Lisowski, Woszczyński R.- Kozieł, Czarnota, Walczak, Świebodzki - Pietrzela, Tkacz

relacjďż˝ dodaďż˝: polczynzdroj24