Remisowo w Koszalinie
autor: adaskoPierwszy sparing przed nowym sezonem rozegrała Kotwica Kołobrzeg. Nadmorski zespół zremisował na wyjeździe z IV-ligowym Bałtykiem Koszalin 1:1. Bramkę dla podopiecznych Macieja Wachowskiego strzelił w 67 minucie testowany Tomasz Piekarski, grający ostatnio w Orkanie Rumia.

Pierwsza połowa toczyła się w strugach deszczu, co skutecznie uniemożliwiało obu zespołom stwarzanie sytuacji podbramkowych. Najlepszą i w zasadzie jedyną w tej części gry nasz zespół miał w 12 minucie. Patryk Skórecki rzucił piłkę z autu do Michała Smarzyńskiego, a ten dograł wzdłuż linii bramkowej, jednak Mariusz Węgliński nie doszedł do podania.

Gospodarze do siatki trafili w 29 minucie, przerzucając piłkę lobem nad naszą defensywą i zaskakując Łukasza Krymowskiego. Wyrównanie wpadło w 67 minucie. Po akcji prawą stroną piłka trafiła do ustawionego na dwudziestym metrze Tomasza Piekarskiego, a ten ładnym strzałem prawą nogą trafił w samo okienko bramki Mateusza Strusia.

Kołobrzeski zespół zaprezentował się przyzwoicie, biorąc pod uwagę fakt, że zawodnicy przebywają ze sobą dopiero od kilku dni. Trenerowi zaprezentowało się dziesięciu testowanych zawodników: 24-letni obrońca Jakub Poznański, 20-letni pomocnik Mateusz Wesserling, 22-letni obrońca Paweł Dirda, doświadczony 37-letni pomocnik Michał Smarzyński, 20-letni pomocnik Tomasz Piekarski (wszyscy Orkan Rumia), 20-letni pomocnik Mariusz Węgliński (Koral Dębnica), 23-letni obrońca Mateusz Hajman (ostatnio wypożyczony z Gwardii Koszalin do Sparty Złotów), 19-letni pomocnik Konrad Szubert (SMS Łódź), 21-letni pomocnik Bartłomiej Urbański (Pogoń Połczyn Zdrój) oraz obrońca NB Bornholm Łukasz Rutecki.

Kolejny mecz Kotwica rozegra w środę 18 lipca. Będzie to spotkanie rundy przedwstępnej Pucharu Polski, a rywalem będzie Elana Toruń.

Bałtyk Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:0)

gospodarze 29' - Tomasz Piekarski 67

skład Kotwicy:

I połowa: Łukasz Krymowski - Jakub Poznański, Mateusz Wesserling, Tomasz Rydzak, Artur Sarna, Paweł Dirda, Mariusz Węgliński, Patryk Pietras, Honorat Stróż, Michał Smarzyński, Patryk Skórecki
II połowa: Cezary Szybka - Mateusz Hajman, Łukasz Cebulski, Łukasz Rutecki, Kordian Rudziński, Adam Zejfer, Mariusz Kurczak, Tomasz Piekarski, Bartłomiej Urbański, Adrian Machula (75 Łukasz Pałaszewski), Konrad Szubert.
�r�d�o: mkpkotwica.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Rolnik2012