Lider ma się dobrze
autor: M. DoroszZespół Floty Świnoujście wrócił na właściwy kurs. Wyspiarze zapomnieli o porażce z Pasami i w sobotnie popołudnie pokonali Bogdankę Łęczna. Kibice świnoujścian zastanawiali się czy ostatnia strata punktów nie wpłynie na zespół destrukcyjnie. Ich ulubieńcy nie zawiedli i udowodnili, że na pierwsze miejsce w tabeli pierwszej ligi w pełni zasługują. Jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył Maciej Ropiejko. Urodzony w Gryficach napastnik do Łęcznej trafił z Kotwicy Kołobrzeg. Przed Wyspiarzami trzy ostatnie mecze w rundzie jesiennej. Na rozkładzie zostały Kolejarz Stróże, Zawisza Bydgoszcz oraz Termalica Bruk-Bet Nieciecza.
Wyspiarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Kolejny raz skuteczną bronią okazał się stały fragment gry. Piłkę z rożnego wrzucił Marek Opałacz, a defensorzy za lekko ją wybili. Futbolówka trafiła pod nogi Sebastiana Olszara, który precyzyjnym strzałem pokonał Sergiusza Prusaka. Wyspiarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Mateusz Wrzesień źle trafił w piłkę po dośrodkowaniu Ensara Arifovicia. W 26 minucie strzałem z dystansu bramkarza Floty chciał zaskoczyć Kamil Oziemczuk. Uderzenie zawodnika z Łęcznej nie bez problemów obronił Grzegorz Kasprzik. Kolejny raz bramce Wyspiarzy zagroził Michael Lukasiewicz i znów skutecznie interweniował golkiper Wyspiarzy.

Drugą część pojedynku lepiej rozpoczęli przyjezdni. Najpierw tuż nad poprzeczką główkował Michał Benkowski, a w 55 minucie swoje umiejętności pokazał Maciej Ropiejko. Po kornerze Marek Niewiada zagrał piłkę pod nogi napastnika Bogdanki, a ten skorzystał z prezentu i dał wyrównanie swojej drużynie. Radość gości trwała minutę. Sebastian Olszar po wznowieniu dograł piłkę do Krzysztofa Bodzionego, który wyszedł do sytuacji sam na sam. Pomocnik Wyspiarzy pewnie wygrał pojedynek z Sergiuszem Prusakiem i ulokował piłkę w bramce. Piłkarze musieli radzić sobie z fatalną pogodą, która przyniosła gradobicie. Od 74 minuty piłkarze Piotra Rzepki musieli grać w dziesiątkę. Dawid Sołdecki obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kratkę. Osiem minut przed regulaminowym końcem gry gola na 3:1 zdobył Ensar Arifović. Napastnik po wrzutce Marka Opałacza z rzutu wolnego, głową nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości.

3:1 - 82' - Ensar Arifović
Flota: Grzegorz Kasprzik - Radosław Jasiński, Ivan Udarević, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz - Mateusz Wrzesień (72' Patryk Fryc), Piotr Kieruzel, Marek Niewiada, Krzysztof Bodziony (90' Daniel Chyła), Sebastian Olszar (88' Bartosz Śpiączka) - Ensar Arifović.

Bogdanka: Sergiusz Prusak - Michał Benkowski, Dawid Sołdecki, Tomasz Midzierski, Mateusz Pielach (29' Michael Lukasiewicz) - Kamil Oziemczuk, Veljko Nikitović, Robert Mandrysz (46' Maciej Ropiejko), Sebastian Szałachowski, Michał Zuber - Tomáš Pešír.

Żółte kartki: Benkowski, Sołdecki (Bogdanka).
Czerwona kartka: Dawid Sołdecki (74. minuta, Bogdanka, za drugą żółtą). sędzia: Dawid Bukowczan (główny), Miłosz Widlarz, Sławomir Kowalewski(asystenci) , Maciej Gaczyński (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, zlyBlake80, WpV - dziękujemy