Flota traci pierwsze punkty
autor: Bengoro Remisem 1:1 zakończyło się niedzielne wyjazdowe spotkanie Floty Świnoujście ze Stomilem Olsztyn. Wyspiarze po raz pierwszy w bieżącym sezonie stracili punkty. Wynik spotkania piłkarze ustalili w pierwszej połowie. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Łukasza Suchockiego, a Wyspiarze odpowiedzieli trafieniem Sebastiana Olszara (na zdjęciu). Jeśli za złe sędziowania kara spotkała ostatnio sędziów w T-Mobile Ekstraklasie, to podobny los powinien spotkać Erwina Paterka. Gol dla gospodarzy po prostu nie mógł zostać uznany. Świnoujścianie nie wykorzystali gry w przewadze, przez niemal całą drugą połowę.
Gospodarze nie nastawili się wyłącznie na defensywę w niedzielnym meczu. Jako pierwsi stworzyli groźną akcję, po której tuż obok bramki uderzył Łukasz Suchocki. W 12 minucie ten sami piłkarz wyprowadził Stomil na prowadzenie. Grzegorz Kasprzik postanowił zatrzymać piłkę w boisku i uratować swój zespół przed rzutem rożnym. Bramkarz Floty odbił piłkę pod nogi Łukasza Suchockiego, który ładnym technicznym uderzeniem umieścił ją w bramce. Gol nie powinien zostać uznany, bo jak pokazały powtórki golkiper Floty wybił futbolówkę już zza linii końcowej, więc gospodarzom należał się w tej sytuacji tylko rzut rożny. Dodatkowo strzelec bramki znajdował się prawdopodobnie na pozycji spalonej. W 23 minucie mógł wyrównać Ensar Arifović, który uprzedził bramkarza gospodarzy, jednak jego główka okazała się niecelna. Po czterech minutach goście byli już bardziej skuteczni. Marek Opałacz zdecydował się na solowy rajd z głębi pola i kiedy znalazł się w szesnastce Stomilu dokładnie dograł piłkę do Sebastiana Olszara, który z dwóch metrów zdobył gola.

Sędzia Erwin Paterek tuż po przerwie po raz drugi żółtą kartką upomniał Michała Glanowskiego, który musiał opuścić boisko. W 63 minucie ładną akcją popisał się Mindaugas Kalonas, na szczęście dla Floty jego zamiary rozszyfrował Grzegorz Kasprzik. Dziesięć minut później Ensar Arifović zmusił do interwencji Tomasza Ptaka, który z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry Bośniak gola zdobył, ale sędzia wcześniej dopatrzył się przewinienia na bramkarzu i trafienia nie uznał. W 78 minucie bohaterem Stomilu mógł zostać Tomasz Strzelec, jednak jego złe przyjęcie wykorzystał obrońca Floty, Patryk Fryc i wybił piłkę. W końcówce do sytuacji bramkowej doszedł Ivan Udarević, po którego główce skutecznie interweniował bramkarz gospodarzy.

1:1 - 28' - Sebastian Olszar
Stomil: Tomasz Ptak, Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Paweł Głowacki, Łukasz Suchocki, Michał Glanowski, Robert Tunkiewicz (85' Arkadiusz Mroczkowski), Łukasz Jegliński, Tomasz Strzelec (88' Radosław Stefanowicz), Mindaugas Kalonas (83' Szymon Kaźmierowski)

Flota: Grzegorz Kasprzik, Radosław Jasiński, Ivan Udarević, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz (68' Patryk Fryc), Mateusz Wrzesień (71' Bartłomiej Niedziela), Daniel Chyła (46' Piotr Kieruzel), Marek Niewiada, Krzysztof Bodziony, Sebastian Olszar, Ensar Arifović

żółte kartki: Michał Glanowski, Mindaugas Kalonas, Tomasz Ptak (Stomil)/ Grzegorz Kasprzik, Marek Opałacz, Sebastian Zalepa, Krzysztof Bodziony, Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel (Flota)
czerwona kartka: Michał Glanowski (48' za drugą żółtą, Stomil) sędzia: Erwin Paterek (Lublin)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, baaru - dziękujemy