Kanonada na koniec ligi
autor: C80Prawdziwą kanonadą juniorzy Chemika Police zakończyli rozgrywki Lig Wojewódzkich Juniorów Młodszych i Starszych w sezonie 2011/2012. Spotkanie juniorów młodszych z Flotą Świnoujście zakończyło się podziałem punktów po remisie 5:5 (3:1), zaś mecz juniorów starszych wygraną Chemików 4:3 (1:0).
JS KP Chemik Police - Flota Świnoujście 4:3 (1:0)

Chemik: Strzelec (72’ Ubycha) - Szczupaczyński, Piotrowski, Domin (86’ Czerwiński), Szewczykowski, Sowała, Andrzejewski, Czapiewski (62’ Wiejkuć), Karpiński (84’ Puch), Świderski (81’ Błanek), Filipowicz

Flota: Siwiec (46’ Porębski) - Kowalczyk, Sokołowski (46’ Górski), Jurgiewicz, Pytlos (81’ Surowiec), Grodek, Siemko, Żabiński (61’ Konczalski), Kwiatkowski, Głozak, Porębski (46’ zamiana pozycjami - Siwiec)

Bramki:
1:0 - 12 minuta - Patryk Domin
2:0 - 56 minuta - Piotr Strzelec (karny)
3:0 - 81 minuta - Jakub Karpiński
3:1 - 83 minuta - Damian Siwiec
4:1 - 84 minuta - Mateusz Sowała
4:2 - 90 minuta - Damian Siwiec
4:3 - 90 minuta - Rafał Górski

Niedzielną kanonadę rozpoczęli juniorzy starsi. Pierwsza połowa nie zapowiadała gradu bramek, jedyną bramkę zdobył Patryk Domin, który między obrońcami wyszedł do podania Krzysztofa Czapiewskiego i na raty pokonał bramkarza.

Dopiero po zmianie stron obie drużyny się rozstrzelały. W 56 minucie w polu karnym Floty Czapiewski został sfaulowany przez Kamila Jurgiewicza, zaś jedenastkę na bramkę zamienił Piotr Strzelec. W 81 minucie Paweł Szewczykowski zagrał prostopadle do Jakuba Karpińskiego, a ten strzałem pod wychodzącym bramkarzem zdobył trzecią bramkę. Chwilę później straty z ostrego kąta zmniejszył nominalny napastnik Damian Siwiec, który spotkanie rozpoczął… między słupkami swojego zespołu. Zaledwie 60 sekund później było już 4:1. Tym razem Błażej Szczupaczyński powalony na ziemię w polu karnym zdołał zagrać na przedpole do Mateusza Sowały, a ten piekielnie silnym strzałem podwyższył prowadzenie. Doliczony czas gry należał do Floty, najpierw strzałem w długi róg straty zmniejszył Siwiec, zaś chwilę później po dośrodkowaniu Jakuba Grodka z rzutu rożnego wynik spotkania ustalił Rafał Górski.

W trakcie spotkania miało miejsce miłe wydarzenie. Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy trener Janis Wakatinakis dokonał zmian, po których przy oklaskach kolegów z drużyny ustawionych w szpaler boisko opuścili Krzysztof Czapiewski i Piotr Strzelec. Obu zawodników w nowym sezonie nie zobaczymy już w Ligach Juniorów, z końcem sezonu przestają bowiem być juniorami i w nowym sezonie występować będą tylko w seniorskich drużynach.

JM KP Chemik Police - Flota Świnoujście 5:5 (3:1)

Chemik: Owczarzak (41’ Rechtziegel) - Klimkowicz, Kałużny, Górski, Ociepa, Kruczkowski (52’ Olszewski), Szyszko, Blasius (41’ Wiejkuć), Chmielewski (52’ Przechodzki), Kupiński, Gołębiowski (41’ Trepkowski)

Flota: Kowalczyk - Jaracz (61’ Damazyn), Paczuk, Waszczyk, Marynowski, Lipka (61’ Brzysko), Bośković, Kośmider, Bątkowski, Gołębiowski, Szmaja

Bramki:
1:0 - 50 sekunda - Emil Kupiński
2:0 - 5 minuta - Bartosz Gołębiowski
2:1 - 22 minuta - Patryk Paczuk
3:1 - 28 minuta - Bartosz Gołębiowski
3:2 - 61 minuta - Patryk Paczuk
3:3 - 67 minuta - Michał Waszczyk (karny)
4:3 - 68 minuta - Emil Kupiński
5:3 - 75 minuta - Emil Kupiński
5:4 - 77 minuta - Bartosz Kośmider
5:5 - 80 minuta - Mateusz Bątkowski

Juniorzy młodsi Chemika błyskawicznie wzięli się za strzelanie bramek. Już w 50 sekundzie błąd obrony wykorzystał Emil Kupiński, zaś cztery minuty później strzałem w długi róg podwyższył Bartosz Gołębiowski. W 22 minucie kontaktową bramkę zdobył Patryk Paczuk, jednak pochwili Chemik ponownie prowadził dwoma bramkami. Michał Ociepa z lewej strony pola karnego zagrał na środek do Emila Kupińskiego, a ten odegrał w pole karne do Bartosza Gołębiowskiego. Gołębiowski sprawdził ustawienie bramkarza i umieścił piłkę w dalszym roku bramki Floty.

Kwadrans po zmianie stron po zagraniu Adama Wiejkucia w pole karne wbiegł Sylwester Trepkowski. Zawodnika Chemika podciął interweniujący Bartosz Kośmider i arbiter bez wahania odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Przemek Górski i… trafił w słupek. Zamiast bramki dla Chemika cztery minuty później padł gol dla gości. Kontaktową bramkę po dośrodkowaniu z boku boiska główką zdobył Patryk Paczuk. W 72 minucie był już remis, gdy po ręce w polu karny „wapno” wykorzystał Michał Waszczyk. Flota remisem cieszyła się zaledwie minutę. Tym razem Emil Kupiński z boku pola karnego ograł Bartosza Kośmidra i Szymona Brzysko i uderzeniem w długi róg nie dał szans bramkarzowi „Wyspiarzy”. W 75 minucie Emil Kupiński precyzyjnym strzałem w polu karnym zdobył piątą bramkę i wydawało, że Flota wróci do domu bez choćby punktu. Tymczasem w ostatnich minutach goście dali popis wykonywania rzutów wolnych. Dwukrotnie z rzutu wolnego dośrodkowywał Rafał Szmaja i piłka dwukrotnie lądowała w bramce Chemika, najpierw po główce Bartosza Kośmidra, zaś chwilę później po strzale Mateusza Bątkowskiego.

5:5 -
Chemik: Owczarzak (41' Rechtziegel) - Klimkowicz, Górski (C), Kałużny, Ociepa - Kruczkowski (55' Przechodzki), Szyszko, Blasius (41' Wiejkuć), Chmielewski (55' Olszewski), Kupiński - Gołębiowski (41' Trepkowski)

Żółte kartki: Owczarzak (Chemik) sędzia: Michał Magdziarz - Paweł Nagadowski, Piotr Ulewicz (ZZPN)

Dane pomógł uzupełnić: baaru - dziękujemy