Prawobrzeże gromi na koniec sezonu
autor: junioro„Prawobrzeże” Świnoujście w meczu kończącym sezon 2011/2012 rozgromiło „Huragan” Wierzchosław 6:1. Strzelanie zawodnicy UKS zaczęli w 21 minucie, kiedy to Artur Godzieba wrzucił piłkę w pole karne gości a tam Mariusz Wolanin przelobował bramkarza gości. Od początku spotkania obrońcy UKS nie pozwolili gościom na oddanie celnego strzału w światło bramki strzeżonej przez Grzegorza Kiełbasę. W 37 minucie groźnie strzelił Rafał Kurczaba, ale minimalnie obok słupka bramki „Huraganu”. Parę minut później silny strzał w rzutu wolnego oddał napastnik „Prawobrzeża” Dariusz Mączniański. Do przerwy UKS prowadził 1:0.
Po przerwie wprowadzeni do gry Łukasz kupczyk oraz Mateusz Rodź wnieśli sporo ożywienia w szeregi drużyny ze Świnoujścia. Już w 47 minucie po podaniu Rafała Kurczaby Mateusz Rodź przerzucił piłkę nad golkiperem z Wierzchosławia. Ten sam zawodnik w 55 minucie w akcji sam na sam „położył” bramkarza i podwyższył na 3:0. Chwilę później Piotr Kudełka odzyskał piłkę w środku boiska, podał do Łukasz Kupczyka, który strzelił na 4:0. Kolejna akcja ofensywna i Mateusz Rodź strzelił swoją trzecią bramkę w meczu dla „Prawobrzeża”. Po rozpoczęciu gry w wyniku nieuwagi obrońców UKS goście przeprowadzili akcję, w której napastnik „Huraganu” strzelił honorową bramkę dla swojej drużyny. Ostatnie 15 minut to ciągle ataki na bramkę gości, kilka groźnych strzałów w światło bramki. Wynik meczu na 6:1 w ostatniej minucie ustalił Dariusz Mączniański po dwójkowej akcji z Łukaszem Kupczykiem.

Teraz drużynę „Prawobrzeża” czeka krótka przerwa.
Po przerwie zajęcia będą bardzo intensywne, a to wszystko aby należcie przygotować się do nowego sezonu. Zostaną zaplanowane mecze kontrolne z lokalnymi drużynami polskimi i niemieckimi.
Zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych, sympatycy Klubu oraz Zarząd pragną podziękować Prezydentowi Miasta Świnoujścia Panu Januszowi Żmurkiewiczowi, Prezesowi Terminala Promowego w Świnoujściu Panu Piotrowi Trojanowskiemu, Panu Dariuszowi Dendorowi z Langart za pomoc związaną z organizacją treningów i zawodów sportowych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ponadto pragniemy podziękować radnemu Tadeuszowi Kaczmarkowi oraz innym osobom zaangażowanym w pomoc w działalności bieżącej Klubu.

Wszystkich chętnych do sprawdzenia i podwyższenia swoich umiejętności piłkarskich serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia. Osoby zainteresowane grą w drużynie Prawobrzeża proszone są o kontakt z Łukaszem Kupczykiem nr tel. 509 574 755.

relacjďż˝ dodaďż˝: Junioro