Rezerwy Chemika ogrywają lidera
autor: C80autor: PszczółekW cieniu spotkania seniorów swój mecz w okręgówce rozegrały rezerwy Chemika. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Łukasza Borgera pokonali na własnym boisku 2:0 (1:0) liderujących w lidze piłkarzy Pomorzanina Nowogard.
Chemik II: Rusek - Bednarski, Maśniak, Chruściel, Właśniewski, Felicki (46’ Marchewka), Pacholski, Wronka (67’ Czapiewski), Pachulski, Tkaczuk (46’ P. Skowron, 75’ Błanek), Milewski

Pomorzanin: Malanowski - Skórniewski, Laszkiewicz, Łuczak, N. Wnuczyński, Młynarczyk (67’ Langer), Dobrowolski, Kurek (74’ Soska), Gołdyn, Galus, G. Wnuczyński

1:0 - 32 minuta - Łukasz Milewski
1:1 - 54 minuta - Maciej Gołdyn
2:1 - 62 minuta - Patryk Skowron

Pierwsi we wtorkowym spotkani groźniej zaatakowali policzanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na czwarty metr do Marcina Właśniewskiego. Piłkarz Chemika instynktownie uderzył na bramkę, zaś bramkarz Pomorzanina Jacek Malanowski przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później po przeciwnej stronie boiska zaatakował Paweł Galus, jednak po minięciu dwóch obrońców strzelił obok bramki. Wreszcie w 32 minucie Karol Tkaczuk podał spod końcowej linii do Łukasza Milewskiego, a ten z czternastu metrów płaskim, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Pomorzanin dążył do wyrównania i już siedem minut po wznowieniu gry mógł paść remis. W bramce Chemika wyśmienicie spisał się jednak Piotrek Rusek, który nogami obronił strzał Galusa i sparował do boku dobitkę Dawida Kurka. Sfrustrowani piłkarze Pomorzanina grali coraz agresywniej i wreszcie po kilku minutach doszło do przepychanek między zawodnikami. Po uspokojeniu sytuacji na boisku przyjezdni wznowili grę rzutem rożny i po główce Macieja Gołdyna piłka wylądowała w bramce. Osiem minut później Chemik znów prowadził. Tym razem Kamil Wronka zagrał prostopadle do Patryka Skowrona, a ten sam na sam pokonał Malanowskiego. Kwadrans przed końcem spotkania trzecią bramkę mógł zdobyć Milewski, jednak bramkarz Pomorzanina instynktownie obronił strzał z ośmiu metrów napastnika Chemika.

relacjďż˝ dodaďż˝: C80

Reg. Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2011/2012)
2:1 - P. Skowron
Chemik Police: Piotr Rusek - Paweł Bednarski, Adrian Chruściel, Michał Maśniak, Marcin Właśniewski, Adrian Felicki (Krzysztof Marchewka), Paweł Pacholski, Kamil Wronka (Krzysztof Czapiewski), Karol Tkaczuk (Patryk Skowron) [Filip Błanek], Łukasz Milewski

żółte kartki: Michał Maśniak, Marcin Właśniewski, Łukasz Milewski (Chemik II) sędzia: Tomasz Kowalski - Tomasz Czyżak, Robert Betlejewski (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, kapsulapolice - dziękujemy